Re: Re: Re: Kabala, jako nástroj GP

Lin | 06.02.2018

Hermetická společnost Universalie - to je ta, která prováděla několikrát magické rituály proti Hitlerovi - a pokaždé její členové dostali takovou ďahu, že z lesa nestačili utíkat?
No... jestli ano - byli nepoučitelní. A podle toho taky celá společnost dopadla... Tím myslím, že si zahrávali s něčím, co bylo daleko silnější, než si oni sami mysleli. A o tom je také mé přirovnání ke "svíčkové". Díky, žes tu situaci uvedl, protože ta přesně vystihuje to, co jsem měla na mysli.
Dokud nemáš plně funkční komunikační "kanál" s nejvyšším "Tvůrcem", pak nemůžeš tušit, kdy jsi ještě lovcem a kdy už lovnou zvěří. A to právě proto, že tato velmi stará učení se všechna dají použít v obou směrech a není v nich nikde žádná "pojistka" proti zneužití. Právě proto osobně odmítám magii v jakékoliv formě, pokud si člověk chce zachovat zdravý rozum, smysl pro realitu a jakous takous správnou životní pouť, protože žádný rituál ti není schopný poskytnut žádanou ochranu. Tu ti poskytne jen nejvyšší Tvůrce.
Víš, ono to lidi moc přitahuje být "mágem" a aspoň na chvíli si vyzkoušet "létat do jiných světů" či "zhmotňovat" nebo nahlížet za oponu času. "Jsem jako Bůh, mám už jeho schopnosti, blížím se k němu!" - jenže... chybí nám tu rozlišení, zda ta "půjčka" je skutečně od Boha.
I tobě vše dobré - a neber to osobně, říkám svůj pohled na věc.

Přidat nový příspěvek