Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Naprosto blábolivý článek

M.C. | 05.02.2018

Jenže zatímco Zemanovi je otloukán o hlavu výrok z roku 1991, navíc ještě citát prohlášení odborníka psychiatra, nikoliv jeho vlastní názor (já taky nesouhlasím s každým výrokem, který cituji), tak Jiří Drahoš je schopen změnit postoj z týdne na týden, občas i od úterý do čtvrtka.
Tím samozřejmě nezpochybňuju, že to Zeman řekl, je to uvedeno v zápisu z jednání PS, který se ověřuje.
Zeman s oblibou tvrdí, že jenom blbci a mrtvoly nemění své názory.
Za čtvrt století v politice určitě některé své názory změnil, koneckonců napsal knihu se sebeironickým názvem Jak jsem se mýlil v politice.
Zeman si dokáže dělat srandu nejenom z jiných lidí, ale i sám ze sebe a činí tak dosti pravidelně. Jiří Drahoš mi chováním připomíná Václava Klause, který je taky narcistický suchar bez špetky sebereflexe a smyslu pro humor.
Zeman s oblibou vypráví historku jak spolu s V. Klausem letěli ve vládním vrtulníku a když mu v záchvatu vtipnosti řekl:,,Představ si, Vašku, kdyby teď ten vrtulník spadl a my se oba zabili, víš kolik lidí by mělo radost?", tak se Klaus urazil a zbytek cesty už s ním nemluvil.
No a mám pocit, že Jiří Drahoš je taky takový suchý narcis.
Při debatách bylo mnohokrát patrno že odříkává našprtaný text, který mu navíc nejde z huby, protože se příčí jeho přirozenosti.
Právě dikce jeho řeči plus neverbální složka komunikace ukazovaly velmi zřetelně že to nemá ze sebe.
Člověk, který prezentuje svoje vlastní, dávno stokrát v hlavě přemleté názory mluví daleko uvolněněji a plynuleji, protože se mu to v hlavě skládá samo.
Kdežto Drahoš se choval jako špatně připravený student u maturity. Věděl že jde o všechno, že na to nemá, ale že to musí dohrát.
Osobně si myslím, že když zjistil, že nevyhrál, tak po překousání prvotního zklamání se mu celkem ulevilo. Tahle role mu fakt neseděla.
Jak napsal Klaus mladší, debata Drahoše se Zemanem působila dojmem, jako by jste poštvali králíka proti tygrovi a řekli mu: ,,Trhej!"

Přidat nový příspěvek