Proč nemá v zahraniční politice Zeman u nás konkurenta

fidelo | 16.01.2018

Výstižné shrnutí, za něž velký dík. Souzní to s mým názorem. Už v průběhu minulého roku jsem si snažil zdůvodnit, proč si myslím, že je Zeman dobrý prezident a nyní nejlepší kandidát. Zformuloval jsem si tři jeho akce, pro které si ho vážím, a kterými jsem argumentoval svému všeobecně antizemanovskému okolí. Díky tomu jsem se vyhnul reakcím typu „to snad nemyslíš vážně“ a debata byla buď ukončena mlčením nebo už zaměřena na konkrétní otázky (např. mi bývá tvrzeno že Zeman přeci mohl 70. výročí konce války raději oslavit ve Francii než v Rusku nebo Číně nebo že mezi uprchlíky byly opravdu ženy a děti apod.).
Tři zahraničněpolitické akce prezidenta Miloše Zemana, pro které si ho vážím, a na které by se žádný jiný kandidát ani neodvážil pomyslet:
1) Zeman viděl řešení ukrajinské krize v zachování jednotné neutrální Ukrajiny mimo NATO po vzoru Finska, za což se mu naše média vysmála a pasovala ho do role Putinova agenta, ačkoliv k identickým vyhlášením Henryho Kissingera zarytě mlčela;
2) Zeman odlišil pomoc skutečným uprchlíkům od organizované migrační vlny a navrhl, aby se o vstupu do Evropské unie rozhodovalo na předsunutých stanovištích v Africe, za což se mu naše média vysmála, načež po realizaci tohoto návrhu zarytě mlčí;
3) Zeman se zúčastnil oslav 70. výročí konce 2. světové války v Rusku a v Číně, čímž za celou Evropu potvrdil zpochybňovaný poválečný systém mezinárodní bezpečnosti, který poskytuje alespoň naději, že Evropa nebude bojištěm poslední světové války, a zároveň garantuje existenci České republiky a Československa jako vítězného státu po boku protihitlerovské koalice, proti čemuž naše média vedou dlouhodobou systematickou kampaň.

Přidat nový příspěvek