Re: Krátka úvaha

Definitiva | 15.01.2018

Tata Tibor to vystihol. Myšlienky lotrov z Rímskeho klubu zodpovedajú spôsobu myslenia a života ľudí s tzv. zdravým sedliackym rozumom. Väčšina ľudstva žije skromne a ekologicky, odmieta honbu za bohatstvom a mocou.

K potravinám. Archeologické zdroje potvrdzujú, že ľudstvo sa pred 10 tis. rokmi začalo pestovať obiloviny. Veda hovorí, že tieto dávnoveký človek vyšľachtiť nemohol /genetické rozdiely/. Rastlinná strava bola základom výživy, človek sa vyvíjal a nedebilnel. Čiže človek je tisícky rokov biologicky nastavený, naprogramovaný /teória stvorenia/ rastlinnej strave.

Dnes o rastlinnej strave komplexne pojednáva MAKROBIOTIKA, strava tzv. chudobných v Ázii, ktorí nepoznajú civilizačné ochorenia, sú zdraví, fyzicky a duševne aktívni do veľmi vysokého veku.

Konzumácia živočíšnych bielkovín, mäsa, mlieka, je módou z USA a dnes je obhajovaná potravinárskymi a farmaceutickými korporáciami. Deti sú odchované amerikou a čo je zdravé, to nevedia a odmietajú! Živočíšna strava je pre človeka vysoko škodlivá, supermarkety vyrábajú generácie chorých, ktorých doktori liečia chémiou.

Spotreba liekov narastá, civilizačné ochorenia prudko stúpajú /už aj deti/, počet vyliečených je neznámy a počet úmrtí napriek "úspešnej" liečbe tiež iba rastie. Nekonečný rast, úspech civilizácie.

Z vlastnej skúsenosti s makrobiotikou: Zbavil som sa dvoch neliečiteľných civilizačných diagnóz, fyzicky a psychicky som neunaviteľný, keď som bol 20 rokov mladší, tak som sa cítil zaručene horšie, ako teraz. Laboratórny nález dokazuje, že žiadne vitamíny ani minerálie mi nechýbajú! Slabosť, únava, rôzne bolesti, krvný tlak, srdco cievne trápenia... je minulosť.

Campbel, Čínska štúdia
Kushi, Makrobiotikou ke skutečnému zdraví

Přidat nový příspěvek