Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Doplnenie

bigos | 03.01.2018

Kamarat, pozrel som tu knihu Svata krv a svaty gral...Hmm, takze beletria podla teba obsahuje mnozstvo "relevantnych dobovych autentickych materialov" :))) Takze roman o ukrytom poklade, hladani gralu, krypticky zakodovanych pergamenoch, templaroch, kataroch atd...je tvoj studijny material. Fajn, tak tu mozme diskusiu ukoncit. O kataroch a templaroch ti poviem z akademickych studii, akademickych zdrojov, ak budes mat zaujem.

Este spat k tomu uroku - ak si poriadne precitas pasaz z Izaiasa, je tam napisane: "nedaj na urok ani striebra, ani chleba, ani ničoho iného, čo je možné dávať na úrok" Ak by si cital s porozumenim, zistil by si, ze naurok sa davali nielen mince/peniaze, ale aj ine veci, vratane chleba. To je moja odpoved napr. na uroky v Mezopotamii.

A na zaver este jedna vec. Moja draha nahliadla do tychto diskusii a kedze je znacne fundovana a akademicky vzdelana aj ona v tychto veciach, mala len jednu poznamku: Citujem: "Ze ta to bavi dotahovat sa s takymi analfabetmi a stracat pri tom cas." A naozaj mala pravdu. Takze s vami nateraz koncim, ak teda sa neurazite :) Cavelo, studujte, ucte sa, vzdelavajte sa a rozmyslajte.

odpisovat mi nemusite, ale ak chcete mozte, len ja to uz citat nebudem :)

Přidat nový příspěvek