Re: Re: Re: Re: Doplnenie

bigos | 02.01.2018

Ma skusas? :) Pentateuch alebo Tora je jedno a to iste - Pentateuch je 5 knih Mojzisovych, Tora je zidovsky zakon dany skrze Mojzisa.
Posledna veta, ktorou koncis svoj diskusny "prispevok" je trochu mimo. Ja nemam papeza, velmi dobre viem o zapasoch, ktorymi prechadzala cirkev od pociatku, velmi dobre viem ako jednotlive cirkvi medzi sebou bojuju, ako sa "krestania" nenavidia a stvu jeden proti druhemu, ako rozni cirkevni hodnostari su pozapletani do vsetkeho mozneho, co nema s Kristovym ucenim nic spolocne. Viem aj ako Zidia utocili na krestanov a utocia dodnes, ako nenavidia Krista a co o nom pisu vo svojom Talmude. Ked bude diskusia na podobne temy, rad sa zapojim.

nateraz som ale dal prispevok o uroku. A ak je v niecom prispevok nepravdivy, napis v com? Nie je pravda ze urok vznikol dlho pred zidovstvom? Ze ho poznali uz v Mezopotamii? Nie je pravda, ze Abraham, praotec zidov a Arabov pochadzal z Chaldejskeho uru, ktory sa nachadzal v Mezopotamii? Nepoznali urok v Egypte? nepoznali ho v Rime? Na toto si mal reagovat a nie strielat naslepo ako si to predviedol. Ale ak to zodpoveda tvojmu mentalnemu nastaveniu, tak si kludne posluz :)

Přidat nový příspěvek