Re: Re: Avsak i vy lide jste a ne bohove

Tony Clifton | 05.01.2018

Když to čtu, tak mě zaráží, proč tě níže tak pobouřilo prohlášení tvého papeže? „Nikomu teda nemôže byť odňatý nielen život, ale ani samotná možnosť morálnej a existenciálnej záchrany, aby sa napravil v prospech komunity“, „zanedbajúc prednosť milosrdenstva pred spravodlivosťou“ Tak třeba, mně se to jeho prohlášení líbí, i když nejsem křesťan a není to můj papež.

Nevím, kde se v tobě bere ta potřeba mě něčím onálepkovat. Copak si nedokážeš představit svět bez -ismů?

„ale ty tajíš svoje náboženské presvedčenie“

„Tony, pre teba ako ateistu“

„A ešte niečo Tony, až by som dal teba do súvislosti s ateizmom a potom s vraždami, ktoré konali ateistické vlády po svete, keď mali moc, tak si si z toho vyšiel veľmi zle.. A nebolo by ti príjemné, keby som písal, že Pol Pot je tvoj brat.“

Napsal jsem ti, že církve a náboženské organizace považuji za sekty obalené zlatem a šup, už jsem u tebe ateista (bezbožný). Ano, zapomněl jsem, že ke zbožnosti je zapotřebí příslušná legitimace od “svatá bůh“ s.r.o. ©, ale tím však nic dalšího netvrdím, protože nemám potřebu se ti zpovídat.

Zrovna čtu Epos o Gilgamešovi, tak ti potom dám vědět, jaký na mě Noe udělal dojem ;) „Až dosud Utanapištim jen člověkem byl, nyní Utanapištim a jeho žena ať podobni jsou nám bohům“. Měj se, Julo

PS: diskuze k ateismu tady již probíhala viz. Kammerer
http://leva-net.webnode.cz/products/stvoreny-zivy-vesmir-a-dialekticka-metoda-v-praxi/

Přidat nový příspěvek