Re: Re: Re: Ja o Otec jedno sme

jardob | 01.01.2018

"Ježiš povedal, že je jedno s Otcom, to nemôže povedať nikto"
- ale môže:
1) Iskra je s podstatou Božou zjednotená vždy.
2) Je ale treba zjednotiť s Bohom svoj duch= psychiku
3) A keď je s Bohom a jeho vôľou (resp. Božou etikou) zjednotená psychika, tak aj telo funguje presne tak, ako je predurčené fungovať.

Ak človek hľadá Božiu vôľu a zjednotí s ňou plne svoju psychiku i telo, tak ak vyhlási: Ja a Otec jedno sme - klamať nebude. Je to maximálne možné zjednotenie časti s celkom.

Tomu, komu bola daná všetka moc na Zemi i na Nebi (t.j. existoval časový úsek, keď túto moc nemal, inak by nemohol tvrdiť, že mu moc bola DANÁ), musel takéto zjednotenie svojho ducha a tela s vôľou Najvyššieho najprv dosiahnuť. A na úrovni takéhoto zjednotenia, môže povedať aj slovami svojho Otca: "Skôr než bol Abrahám, Ja Som". Tak ako hovorca zjednotený so subjektom, ktorí zastupuje, môže hovoriť v jeho mene.

To ale neznamená, že Boha Stvoriteľa možno štiepiť na časti. Boh pred stvorením mal nepochybne predstavu/koncept toho, čo bude, t.j. to čo je dnes stvorené, existovalo už oddávna v nemateriálnych obrazoch a mierach stvoriteľa (ľudsky povedané v predstavách - koncepte stvorenia)

Boh a Božia vôľa je to, čomu sa treba približovať, s čím sa treba zjednocovať. Nemá zmysel si vytvárať namiesto Boha modly z tých, ktorým sa podarilo zjednotiť s Bohom, to je veľmi nebezpečný trend. Cirkvi doplniac to o rôzne nezmysli, to dotiahli do protiveniu sa Božej vôli a etike, čo je druh satanizmu.
Pekelné brány cirkev premáhať nebudú, lebo ide v tomto prípade o vzájomne výhodnú spoluprácu.

Přidat nový příspěvek