Bibliou dokazujes ze Jezis neni Boh?

bigos | 31.12.2017

Zaujímavé je všimnúť si snahu pomocou Biblie dokázať, že Ježiš nie je Bohom. Pomocou tej Biblie, ktorá je tu označovaná takmer za satanskú knihu, ktorou bolo ľudstvo zotročené a pripravované to bolo už žrecmi v strovekom Egypte.

V Hoxovej verzii je kopec nepresností, chybných myšlienkových posunov a dôkaz o neznalosti aspoň základov z religionistiky, teológie, či judaizmu a filozofie.

Celkovo mi to príde vykonštruované, v zmysle, že ak Ježiš niekde povedal že Otec je väčší ako On, ten citát je hodnoverný a určite originálny a naopak, kde Ježiš hovorí, že Ja a Otec jedno sme, všetci majú ctiť Syna ako Otca a prv ako bol Abrahám Ja som....atď tak toto sú falzifikáty :)

Posledná vec - hneď 1.Mojžišova v origináli hovorí: Učiňme človeka na svoj obraz. Pričom sa spomína Boh - Stvoriteľ, Duch boží, ktorý sa vznášal nad prahlbinou a Slovo, ktorým bol svet stvorený. Pre Boha je tu použitý výraz Elohím, čo znamená jednotné číslo plurálu a doslovný preklda by znel: Na počiatku stvoril Bohovia nebo a zem. Stvoril v singulári, Elohim je plural.
Neskôr na to nadväzuje Ján, ktorý píše: Na počiatku bolo Slovo, Slovo bolo u Boha a Boh bolo to slovo. A to slovo sastalo telom a prebývalo medzi nami.....Možno ťažké pre niekoho, kto nemá základné znalosti z biblistiky či religionistiky a preto si všetko vykladá po svojom.

No a teraz nástup zombi-"študentov", ktorí mi hneď vysvetlia ako málo chápem, ako nič nerozumiem a ako verím v satanizmus....5, 4, 3, 2,1.... :) kludne buem diskutovať, ak si poniektorí dokážu odpustiť tie dogmy, a sektárkse frázy, ktoré používajú, keď im niečo nesadne.

Přidat nový příspěvek