Re: Re: Re: Re: Austrálie

Slovan | 01.01.2018

Evidentně jsi velmi podrážděný, že někdo promluví nelichotivě o zemi, kterou sis zvolil. Nechci se s tebou dohadovat, vidíš vše zidealizovaně a cíleně překrucuješ co jsem psal. Tak snad jen pár poznámek: v 93. přes žádnou cestovku vízum zajistit nešlo. To šlo až později. A rozhodně to také nebylo 100%n co do úspěšnostií. Já to zmiňoval proto, že nám tady po hadráku tvrdili, jak je ten západ svobodný, že lze všude cestovat bez zbytečných peripetií. No vycestovat z republiky sice šlo, ale jaksi ne všude člověka pustili dovnitř, protože jsme pro ně byli póvl co slezl ze stromů... Ještě v roce 2002 když jsem letěl do UK, tak mě při vstupu imigrační zpovídali jako bych byl nějaký kriminálník. Když jsem jel loni do Ruska, tak vízum byla jen formalita a na hranicích jsem musel jen vyplnit formulář k autu, jinak je nic nezajímalo.
Dále, nemám moc ve zvyku nedodržovat zákony obecně, i když si o většině nemyslím nic dobrého. Ale šlo mi o princip - motivovat finančně občany k bonzáctví je projev fašismu. A to taky Austroška je - fašistický stát, který zřejmě existuje jen jako "záchranný člun" pro GP pro případ jaderné války na severní polokouli. Proto jí udržují ekologicky v čistotě a nepříjímají emigranty aby udrželi minimální stav obyvatel. A z obyvatel udělali bezduché ovce, které ani nepřemýšlejí o nesmyslnosti svých zákonů a které je také dopuntíku dodržují a když narazí na někoho s vlastním názorem a schopností se o sebe sám postarat, tak jsou v šoku a v panice utíkají...
V tom 93. to ještě nebylo tolik patrné, ale při mé druhé návštěvě jsem nechápal jak ty lidi vůbec můžou takle existovat.

Jinak to že ti zatím nechali pár mysliveckých flint je fajn, to směl mít i u nás za bolševika každý myslivec brokovnici dokonce i za hitlera... Já ale mluvil o zbraních na obranu. Krátké a samonabíječky, neřkuli automaty. Ty mít už nesmíte. Až tě v noci na ulici přepadne sfetovaný abos tak budeš dělat co ? Modilit se aby tvůj řev zaslechla policie co se zrovna někde baví vybíráním pokut za nelegální spaní na pláži ? Kozlice zamčená doma v trezoru ti bude na dvě věci jak se u nás říká...
Tímto debatu s tebou končím, řekl jsem co jsem měl na srdci k tématu Austrálie.

Přidat nový příspěvek