Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka - Odpověď 18. 12. 2017

Martin | 27.12.2017

Celé to má v zasadě několik aspektů. Prvním je svoboda občana. Tady je téma tabu, ale docela jsem sledoval diskusi kolem ObamaCare v USA. Kritici většinou z řad libertariánů tvrdí, že je v USA zavedení povinného zdravotního pojištění v rozporu s US Constitution a Bill of Rights, neboť stát nemá právo amerického občana nutit takovou pojistku uzavřít. Jinými slovy břemeno i právo rozhodnutí o tom zdali se pojistíte či ne by mělo spočívat na vaší odpovědnosti a svobodné volbě svobodného občana. V momentě kdy do hry vstupuje Nanny State, který rozhodne za občana znamená to, že je uplatněn kolektivistický princip a omezeny svobody občana. A takovýto model je neslučitelný s elementární představou svobodné společnosti, tak jak ji Founding Fathers koncipovali v americké ústavě.
Není žádným tajemstvím, že Obamacare psaly velké farmaceutické korporace, stejně jako evropský systém. A tady nastupuje ta největší nemravnost systému. Zmínil jsem nacistickou IG Farben, která se kdysi podílela na nástupu Dolfiho k moci. Je to matka velkých koncernů typu Hoestu nebo Agfy. Ta společnost z 50% patřila Rockefellerům, kteří na území USA v podstatě podchytili a ovlivnili a chemizovali MD medicínu. Filosofie IG Farben spočívala v tom, že chápala lidské zdraví tržně. Jeden z jejich činovníků Walter Hallstein později šedá Adenauerova eminence dokonce použil forštriftu IG Farben pro koncipování budoucí EU jako korporátní ohrádky na lidské zdroje. Původní systém veřejného pojištění jako nástroje pro zisk farmaceutických korporací pochází tedy od našeho milého nacistického právníka. Všiměme si jedné maličkoti. Zatímco dnes státy regulují kde co regulace ceny léků prakticky neexistuje. Potom tu máme patenty snad i na vodu. Bohužel i na živé organismy. Dohromady to způsobilo, že je dnes pacient nucen přijímat naprosto předražený zdravotní systém, založený na pochybné léčbě, která je spíš obchodem s nemocemi než léčbou.
Ceny léků za poslední dekády vzrostly astronomicky. Není k tomu důvod. Výroba většiny z nich je velmi laciná. Teprve systém povinného pojištění spolu se zákulisními dohodami umožnil korporcím takto rýžovat. Zmínil jsem dole Anglii. Ještě v padesátých letech tam existoval skvělý zdravotní systém založený na solidaritě. Bohatí platili a chudí byli léčeni za mírné poplatky. Řadu léků si lékaři sami vyráběli. Dneska mají neuvěřitelný administrativní moloch, který má více úředníiků než postelí v nemocnicích, polyká miliardy liber a je tuším jedním z největších zaměstnavatelů v Evropě. Cena léčby a léků od pdesátých let do dnes vzrostla o tisíce procent. Přitom počty nemocí zejména civilizyčních jsou oproti padesátým létům mimo grafy. Jinými slovy systém zdravotního pojištění je především past na otroky, která sklapla.
Píši ale o něčem jiném. Otázka zní proč by měl občan žijící trvale v cizině platit zdravotní pojištění dvakrát? Otázka také zní proč by si měla pojišťovna účtovat na penále nekřesťanská procenta a proč by měli lidé, kteří žijí trvale v cizině na základě tkového lichářkého sytému přicházet o majetky. A nemusíte být ani v cizině. Stačí, když váš zaměstnavatel neplatí. Máme tu tedy instituci, která se podílí na kšeftu s nadnárodními korporacemi a jejich obchodu s nemocemi. Je oprávněna účtovat lichvářské poplatky a připravovat lidi ve spolupráci se soudcovsko-exekutorskou mafií o střechu nad hlavou... Kdysi jsem se chtěl s VZP soudit. Zavolal jsem kamarádovi právníkovi, který lét dělal pro mou firmu a on mi řekl něco, co mi zní v uších do dnes: "Tenhle parazit je naprosto neprůstřelný. Jestli chceš zbytečně prosoudit peníze prosím, ale moje právní rada zní drž hubu a zaplať..." Žít v systému, kdy parazit může všechno, zatímco vy nic není zrovna dobrý pocit...

Přidat nový příspěvek