Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opravdu nevím, jak tyto výroky ověřit

M.C. | 03.01.2018

No dobře, tak nevystřihnul, to musíte vědět vy.
Ale proč jsou to takové nesouvislé nenavazující útržky?

Celkem bych pochopil, kdyby jste srovnával vůdce zemí z jedné historické epochy, to by to srovnání mělo potom nějakou vypovídací hodnotu.
Ani Cézar, tedy Gaius Julius Caesar nebyl zrovna dobrým příkladem neomezeného vládce. To už spíš Nero.

Co jste o Karlu IV. četl, že víte, že nemusel dělat tak brutální čistky? Já bych si to ani se vším, co jsem o něm přežvýkal, tvrdit netroufl. Opět je to neporovnatelné, Karel IV. žil a panoval ve zcela jiných podmínkách, řádově jinému počtu lidí žijícím na úplně jiném území a složeném z jiného počtu národů a územně správních celků v principiálně odlišném zřízení.
Mimochodem, to, že Stalin dělal nějaké čistky tvrdili ti, co na něj potřebovali svést svoje vlastní zločinné jednání.
Solženicin není dobrý příklad nezaujatého hodnotitele. On dostal rozum až na stará kolena. Chválabohu aspoň za to, někteří, jako Venca Flaška Veškrna ho nedostali nikdy.

Vykládat výrok ,,Spolu s Němci bychom bývali neporazitelní" jako přirovnání sebe sama v Hitlerovi je naprosto vedle, Stalin si Hitlera nevážil a pokládal ho za užitečného idiota. Naopak Hitler po cca půl roce bojů na východní frontě získal na Stalina velmi pozitivní až obdivný názor, mj. se nechal slyšet, že jestli se podaří Stalina zajmout nepopraví ho, ale věnuje mu v Německu nejkrásnější zámek. Žádného jiného politika si Hitler takto nevážil.
Vámi citovaný výrok je ale zcela správný, kdyby se Stalinovi zdařily jeho plány na ovládnutí celého Německa, tak už by ho skutečně nikdo neporazil. To ostatně platí dodnes. Světoví darebáci všeho druhu se v noci budí zpocení hrůzou, že se Německo stane spojencem Ruska. To by zásadně zkomplikovalo rozvrácení a islamizaci Evropy a znemožnilo rozvrácení a ovládnutí Ruska. Rusové to vědí a mnoho Němců to ví také.
Kdyby Hitler viděl, co svým megalomanstvím způsobil, tak by se asi zbláznil.

Souhlasit se dá akorát se Stalinovým hodnocením L.P. Beriji, on měl skutečně podobný rozsah zodpovědnosti a kompetencí, jako Himmler, i když ani zde to neodpovídalo přesně.

Přidat nový příspěvek