Sundejte si černé brýle!

zero | 17.12.2017

Je mi bezmála 54 let a ve svém věku si mohu dovolit s náležitým nadhledem mnohé věci střízlivě hodnotit. Jsem dobrým pozorovatelem různých dějů i lidských osudů ovlivněných nadužíváním alkoholu.

Alkohol není ani dobrý, ani zlý. Je to chemická sloučenina bez myšlení a potažmo bez dobrého či zlého úmyslu. Alkohol byl odjakživa jedním z mnoha produktů zemědělských rodin, byly zdrojem jejich obživy a v rámci směny i obyvatel měst. Je to vedlejší produkt ovocnářství. Ovoce se odjakživa konzumovalo hned, některé se dalo skladovat,vařit na marmelády nebo sušit, jiné se moštovalo. Mošty se pily nezkvašené, mírně kvašené i zcela vykvašené ve formě již hotového vína. Druhy ovocných vín které mají omezenou trvanlivost se destilovaly. Z nadbytků švestek se destilovala slivovice. Proto paušální tvrzení že alkoholické nápoje jsou fuj, mi proto připadá jako hrubé znevažování lidské práce. Pro naše předky byly alkoholické nápoje součástí jejich produkty za cenu jejich práce a daly se v případě potřeby prodat. Takového alkoholu nebyl nikdy nadbytek na sprosté opíjení se, protože ovoce ve formě jídla (sušené,povidla a marmelády) mělo vždy přednost. Na alkohol se zpracovávalo pouze to, které se evidentně nemohlo včas sníst ani prodat. Destiláty se svou neomezenou trvanlivostí se staly jakousi "vkladní knížkou", daly se kdykoli prodat, nebo směnit za jiné potřebné věci či služby.

Destiláty se používaly v lidovém léčitelství, jako anestetikum při operacích a jako rozpouštědla pro výrobu různých šelakových a propolisových laků a mořidel.

Stejné to bylo v obilnářských oblastech s tím rozdílem, že destiláty se vyráběly z obilí. Spolu s ovocnými alkoholy pomáhaly řešit problém nadúrod. Žádný opravdový hospodář by svoje těžce vydřené produkty nevyhodil!

Pohromou pro mentálně nevyzrálé lidi se stal alkohol v době vědecko - průmyslové revoluce, kdy byly vynalezeny destilační kolony na výrobu rafinovaného lihu z kdejakého zkvasitelného potravinářského odpadu. Moderní technologie jsou za vznikem různých aromátů, např.etylvanilinu, rumového aromátu a barviva kuléru, což je cukr spálený na uhel. Tuzemák je jejich ďábelský mix, který může způsobit žaludeční problémy a rakovinu. Výroba lihovin v čele s tuzemákem zajistila nadbytek nekvalitního alkoholu za nízkou cenu. V jiných zemích se začaly vyrábět jiné patoky, ke všeobecné spokojenosti vlád všech států, které formou spotřebních daní záplatovaly díry ve státních rozpočtech. Kdyby vládám opravdu tak záleželo na zdraví obyvatelstva, zakázaly by reklamy a lákavé obaly.

Autora článku neobviňuji z černobílého vidění alkoholové problematiky. Obviňuji ho z černého vidění!

To, že neakceptuje celé spektrum vlastností alkoholu a jeho využití, je znevažováním našich předků. To je jak kdyby jsme pomlouvali vlastní rodiče kvůli jejich špatným vlastnostem a neviděli kladné..

Alkohol je jak kuchyňský nůž. Dá se s ním krájet chléb, ale dá se s ním taky vraždit. Chyba není v noži, ale v hlavě uživatele.

Autorovi bych doporučil aby napřed myslel a potom psal.

Přidat nový příspěvek