Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hoxi, mám dilema a nevím si s ním rady. Poradíte?

zero | 14.12.2017

Vážený, důsledek účinků alkoholu je pouze v hlavě. Otec, (takřka abstinent, psal jsem o něm níž) mi vyprávěl zážitek z vojny. Ostatním spolubojovníkům vadilo že se s nimi nenapije a tak ho jednou ukecali. Ukecali, ale za podmínky že budou pít všichni zároveň. Pili nějakou kořalku a když po chvíli ucítil účinky alkoholu, zmobilizoval všechny duševní síly aby mu nepodlehl, Výsledkem této akce bylo, že se všichni ostatní váleli jak kuželky, nebo si ustlali na zemi. Otec se propil "do střízliva" (to je stav kdy intoxikovaný silou vůle eliminuje negativní účinky alkoholu), uklidil flašky, poumýval sklenice a "padlé"odtáhl do postelí.

Takhle to je, je to v hlavě! Takového člověka neopijete ani chlastem, ani ideologií. Takový člověk netrpí žádnou závislostí. Kdo na to mentálně nemá, ten ať podobné pokusy radši nezkouší.

Vrahem není alkohol, ale sám duševně nedovyvinutý jedinec, který v sobě odmítá cokoliv změnit.

Většina lidí je lenivá a proto v otázkách svého života spoléhá na jiné, kteří tohoto faktu mnohdy zneužívají ve svůj prospěch. V důsledku toho jsou zneužívaní nespokojeni se svým životem a tento stav se snaží "řešit" alkoholem.

Je nemožné změnit lidskou podstatu zvenčí. Musí se přetvořit sám svojí vůlí.

Abych to shrnul, i v otázce alkoholu platí lidové pořekadlo:"Když je blbá hlava, trpí celé tělo".

Přidat nový příspěvek