trapárna v Bundetagu

M.C. | 04.12.2017

V zásadě souhlasím s potřebou zlepšovat rusko-německé vztahy, ale tento způsobje opravdu nešťastný, ten omluvný tón toho vystoupení je přehnaný.
Nepronásledoval bych kluka, ale tvrdě bych si došlápl na dospělé organizátory celé akce.
To, že zrovna vojáci zajatí ve Stalingradu zemřeli skoro všichni je dáno hlavně tím, že byli na pokraji smrti hladem už v okamžiku kdy se vzdali. Byli rovněž dlouhodobě podchlazeni a hluboce deprimováni, navíc padli do zajetí v zimním období.
To nebylo nějakým trápením z ruské strany, oni byli chodící mrtvoly už v době zajetí.
Spousta jich zemřela ještě předtím, než se stihli vzdát. Proč?
Protože Hitler nechtěl dovolit, přímo zakázal generálu Paulusovi, aby se vzdal.
Dokonce ho povýšil na maršála, aby ho motivoval k boji až do konce, protože do té doby se žádný německý maršál nevzdal.

Nějak jsem nepostřehl, že by součástí přednesu byla vojenská kariéra Georga Johanna Raua od 1.září 1939. Případně od března 1938.
Kde bojoval, jakých akcí se účastnil, kdy a za co byl povýšen, případně vyznamenán. Teprve potom měla následovat pasáž o jeho zajetí a smrti, protože bez toho není dobře vidět, že Německo si svou tragédii a miliony osobních tragédií svých občanů zavinilo v první řadě samo. A ty miliony padlých a zmrzačených Němců, (kteří padli z 90% na východní frontě) jejichž ruce a hlavy po válce chyběly v německém hospodářství a museli být nahrazeni gastarbeitry – Řeky a Turky – tady je začátek konce Němců jako národa. Makrela to akorát velice urychlila.
Kdyby Hitler věděl, co svými rozhodnutími způsobí a jak špatně to pro Německo nakonec dopadne, asi by si podal na jaře 1941 žádost o vstup do SSSR sám.

Mě je taky jasné, že cesta z pasti ven vede pro Rusko i pro Německo jenom přes vzájemné sblížení, Putin je pro to ideální osoba, ale co se války týče, může z ruské strany sem tam zaznívat pochopení, ale nikdy nelze relativizovat viny Němců nebo se jim omlouvat. Za co proboha??

Vzájemný svazek Ruska a Německa zachraňuje hlavně Německo, Rusko má i jiné cesty k záchraně, ačkoliv ta přes spolupráci s Německem je nejsnazší a nejméně bolestivá, ale Německo už jinou cestu nemá.
S Němci pracujeme, mluvíme s nimi, v nich to furt je, oni si furt myslí bůhví co nejsou a dívají se na nás jako na untermensch.
Němcům musí být dáno pocítit, že je to hlavně jejich (_!_), která se vytahuje z těžkého průseru, jinak budou zase za pár let bubnovat a hulákat.
S nimi se musí mluvit ještě odměřeněji než s Turky.

Že byli Němci do obou světových válek vmanévrováni a využiti, je pravda. Hlavním viníkem obou válek jsou Britové, viz Starikov.
Že byl německý útok na SSSR pokusem odvrátit už připravený sovětský úder na Německo a celou Evropu je taky fakt. Ale to z Němců snímá jenom vinu za samotné rozpoutání konfliktu, všechny ostatní viny za nepředstavitelné hory zvěrstev a zločinů, za nesmyslné týrání, vraždění a ničení, všechna svinstva nedůstojná civilizovaného evropského národa, kterých se němečtí vojáci dopustili z nich nikdo sejmout nemůže, ty jsou prostě navždy jejich.

Přidat nový příspěvek