Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: moje postřehy k roku 68

Pe-tri | 25.11.2017

Víš já jsem ty poměry coby teenager zažil, takže vím jako svoboda to tady byla. Samozřejmě že se to po Chruščevovu odchodu trochu zlepšilo, ale o nezávislosti na politice si můžeš nechat jenom zdát. A že to je v poinvazním - zápise - je přece víc než jasné, že se tam hovoří o době před invazí. Opakuji, kdyby Brežněv chtěl měl 100 možností jak polednovému vývoji zabránit a kádrová politika k tomu jednoznačně patřila. A sám píšeš - Novotného nechal sundat až po naléhavých žádost čs soudruhů - tak o jak široké autonomii se tu bavíme ?
A k té podpoře národa - jestli potřebuješ důkazy tak se zeptej pamětníků. Nemá smysl řešit jestli to sepsal Kohout nebo třeba . Těch textů jsou mraky a . Kohoutův text jsme vybral spíš pro přiblížení situace, tento jeho text plně korespondoval s faktickou situací v národě. Dubčekovci snad stokrát přímo prosili Brežněva a ostatní, ať nás nechají na pokoji, že žádná kontrarevoluce se nekoná. Marně. Projdi si dobové dokumenty, třeba články z Literárních Listů. Ale hlavně - nepředpojatě pobeseduj s pamětníky. A na závěr zopakuji - nic a nikoho neobviňuji, jen se snažím ukázat na kořen té stáje ještě i když doufám a vidím že významně se umenšující, zakořeněné "naštvanosti na rusáky". Jen si vzpomeň jaké šílenství panovalo třeba v hokejových soupeřeních, když se podařilo nad sbornou zvítězit. Proč asi ? Chápeš?
P.

Přidat nový příspěvek