Re: Re: Re: Re: moje postřehy k roku 68

ТаuRus | 24.11.2017

A jak víš o tom, že Moskva mu dala zelenou?
Já naopak čtu, že Brežněv se dost rozčaroval ve svém Sašovi (tak ho nazýval). Protože Saša, když byl v Moskvě, Brežněvovi vše odkýval, přijel do Prahy a dělal vše po svém. Třeba nebyla dohoda o zrušení cenzury.
http://www.sovross.ru/articles/1002/17098

Mimochodem, co udělá se společnosti, když se uvolní všechna stavidla cenzury? Začíná takový potok informace, že řídící kádry nejsou schopní na to reagovat, obzvlášť, když v médiích už se usadila 5. kolona - Jára Kohout a spol.
Jak začínal Gorbačov svoji "perestrojku"? - zrušením cenzury!
Ruskou společnost zajímalo, kdo a kdy naverboval Gorbačova., tak si posvítila i na jeho přátele. V letech 1950-1955 Gorbačov studoval právnickou fakultu MGU, kterou zároveň v té době studoval Zdeněk Mlynář - ideolog "Pražského jara.
Gorbačov sám ve svých vzpomínkách píše, že se Z. Mlynářem na fakultě skamarádili natolik, že se stal jeho celoživotním přítelem. Píše o tom i jeho žena - Raisa Maximovna.
Zvláštní shoda okolnosti, nemyslíš?
Z. Mynář - ideolog "Pražského jara" - M. Gorbačov - vykonavatel "přestavby". Přičemž o Gorbačovovi je známo, že byl naverbován anglickou rozvědkou MI-6. Existuje předpoklad, že byl naverbován ještě, když vykonával funkcí 1.tajemníka Stavropolského kraje.
Ve své knize na téma přátelství s Mlynářem Gorbačov píše:
«Počátkem léta 1967 jsem se setkal se Zdeňkem Mlynářem, svým dlouholetým přítelem a spolužákem v MGU. On tehdy pracoval v Institutu sátu a práva Československé akademie věd a přijel do Moskvy v souvislosti s přípravou návrhů na provedení politické reformy. V akademických kruzích hlavního města na jeho projev reagovali více, než chladně. Potom on byl v Gruzií a odtud přijel na několik dní na návštěvu do Stavropole"
http://www.rulit.me/books/mihail-gorbachyov-zhizn-do-kremlya-read-326604-29.html

Po krachu "Pražského jara", Mlynář emigroval na západ a v roce 1990 se znovu objevil v Moskvě u Gorbačova na návštěvě. A potom už jezdil více-méně pravidelně, "pomáhal s radami".

Víme, kam to Gorbačov v Rusku dopracoval a jakou úlohu na demontáži socialismu a SSSR sehrál. A kamarádství dvou protagonistů reforem, mi přijde víc, než divné. Každopádně, to není náhoda.

Přidat nový příspěvek