Re: Re: Re: Re: Re: Okupácia ČSSR

ТаuRus | 24.11.2017

Když pominu ten patos, tak podle tebe, bylo lepší nechat to "Pražské jaro" proběhnout, ať by byl konec jakýkoli, třeba převzetí řízení ze strany Západu, se všemi z toho vyplývajícími důsledky? To by páteř národa nebyla "znásilněná" a "mravní destrukce" se nekonala?
Nebo si myslíš, že byla šance, aby Československo svoje reformy uhájilo, kolektivní Západ, spolu se sovětským vedením by dali od něho ruce pryč a GP by zde ponechal ostrůvek štěstí se "socialismem s lidskou tváří"? Aby všichni ostatní země světa by měly zářný příklad, kam mají směřovat? A všichni by ten "ostrůvek" svými zdroji podporovali a hýčkali, aby zde lidé žili šťastné a blaze, jako v edému...
"Celý svět tehdy cítil tu šanci na květinový posun, místo toho neustálého poválečného válčení. A tu šanci bohužel nedostal"
Ty, jako člověk, chápající princip konceptuální globální moci, sám věříš tomu, co píšeš?
Já mohu pochopit, že máš emoce. Ale popisovat tehdejší události způsobem, že Dubček byl málem osvíceným světlonošem, který za sebou vedl chápající masy... Ani nevím, co ti na to mám říct...
Dubček neměl ani dost rozumu na to, aby dohodl svoje reformy a sjednotil kroky s vedením SSSR nebo, aby si aspoň získal spojence v zemích RVHP. SSSR mohl jednoduše odpojit Československo od zdrojů a říct "ukažte, co umíte", kdyby tady skutečně nešlo o bezpečnost celého bloku a rovnováhu ve světě. Copak, se takhle dělá politika, jak jí začal dělat Dubček? Buď Dubček byl naivní dobrodruh, který pospíchal reformovat socialismus v jednom jediném státě, což byla utopie, anebo skutečně počítal s podporou Západu. Ale potom platí varianta, že by Západ zde převzal řízení se vším všudy.
Jiná varianta prostě nebyla.. Druhá Jugoslávie by na hranicích dvou systému nevznikla. Ale NATO by se dostalo jedním šmahem až ke hranicím SSSR. Důsledky si můžeš domyslet sám. Nebo ti pomohu.
Příští by za pomoci Vatikánu šlo na Západ Polsko, Maďarsko. Otázka DDR by byla vyřešena za dalších pár let.. A už by se budovaly základny pro preventivní útok na SSSR. Přitom, vůbec nevím, co by taková ztráta autority s SSSR udělala. Asi by vše proběhlo mnohem dříve, nějaký Gorbačov by se už našel, akorát s tím rozdílem, že by Putin nestačil dospět...
Ano SSSR udělal chybu, že záležitosti v ČR neřešil dříve a s předstihem na vyšších prioritách. Ale souviselo to s mírou chápání tehdejšího sovětského vedení. Nechápal Dubček, co činí, nechápalo sovětské vedení, co s tím. A tak řešilo věci nejhorším možným způsobem - tanky. Možná, že ty tanky zabránily 3.světové, možná ne. Ale daly možnost vyrůst, normálně vyrůst další generací lidí, která ještě díky školství, které bylo na úrovní, díky patriotické výchově a dětství nezkaženém tržními vztahy, má základy lidské morálky. Mluvím o silných sedmdesátých ročnících, které jsou dnes naší nadějí.
A páteř národu znásilňuje cizí "kultura", kterou zde šíří 5.kolona, spolu s trockisty, kteří řídili ten proces normalizace.

Přidat nový příspěvek