Re: Re: Zvonící cedry

Jura | 13.10.2017

Tu drobnou nesrovnalost na konci poslední věty prosím vysvětli - já netuším co máš na mysli, tak nemůžu polemizovat.

O tom, že Anastasiovci jsou lidi dnešního světa a zůstávají stále (stejně jako ostatní) v pokrouceném vnímání a chápání světa není potřeba polemizovat - to tak prostě je. Nic to však nevypovídá o charakteru zveřejněných informací.
Hlavně proto, tže zveřejněný model vzdělávání, kdy budou od vesnice k vesnici chodit potulní učitelé a diskutovat s dětmi o problematice kterou učí, kdy do rozhovoru se mohou zapojit i rodiče nepřímo umožňuje aby se tahle situace zlepšila .... stačí aby jeden z těch učitelů byl KOBák a učil (děti i rodiče) vnímání a chápání světa dle KSB (bohocentrickou mozaiku, MIM, .....).
Zvonící cedry nejsou uceleným pohledem na svět - jsou doplňkem zaměřeným na pravou hemisféru - obraznost. Neobsajují věci, které by v daném časovém okamžiku rozhovoru Megreho s Anastasií nebyl Megre schopen pochopit. A KOB by Megre (a v důsledku ani čtenáři) v letech 1996-2004 (v té době proběhla většina rozhovorů zveřejněných v knihách) opravdu nepochopil. K mnohým takto "nepochopitelným" věcem Anastasie řekla Megremu, že se objeví vědci, kteří mu to vysvětli. A VP SSSR podle mě spadá do této kategorie "vědci".
.... takže většina Anastasiovců ti v současné době zákonitě nebude schopná odpovědět na tvoje otázky.

Je nade vší pochybnost, že Megre si to nevymyslel sám. Tj. buď to co píše opravdu zažil, nebo mu to píše někdo hodně kvalitně a se znalostmi konceptuální moci (věci se tam vyvíjí a reagují na společenský dopad předchozích dílů) ... většina badatelů se zasekne na tom, že mu to napsaly tajné služby a dál už nehledají, ale díky nutným znalostem konceptuální moci připadá v úvahu jen GP a VP SSSR.

Jo, vím že jste to tu kdysi řešili... ale v době, kdy jsem sem přišel já jste to měli za uzavřené a se mnou to do hloubky nikdo moc řešit již nechtěl. Některé části diskuse jsem četl ... ale já bych šel hlouběji (nebylo však s několikaletým odstupem s kým).

Jinak o jejím pradědečkovi po jeho smrti dědeček prohlásil, že byl jedním z původních egyptských hierofantů (používá se jiný terminologie - tj. vrchní žrec).
A knihy jsou důsledkem Anastasiiny dětské revolty proti světu, kde vládnou mužští představitelé.
Revolty ze začátku nepřijaté a považované za naivní - "pošták" Megre napíše knihy.
Jenže ona tam v jednu chvíli prohlásí, že se systémem stvořeným hierofanty Egypta se snažili udělat něco mnozí její dřívější bratři a sestry: "Odešli mezi lidi ... a hynuli bez úspěchu."
Ona však mezi lidi nešla ... jde jen její pošťák Megre (a tím se vyhnula překrucování a zbožštění - úspěšným programům GP na eliminaci pravdy). A zbožňováním Megreho k překroucení zapsaných výroků nedojde. ..... ano můžeš se setkat s nepochopením zapsaného čtenáři, ale vždy si to můžeš přečíst sám a dát zapsanému jiný význam.

Moje hypotéza je, že VP SSSR jede převážně přes texty, pojmy, .... tedy abstraktně logicky, tj. převážně levou hemisférou. ... a příliš se jim nedaří textově popsat obraznou část (snad kromě rozborů Měděného jezdce - takže sami to ovládají, ale ...)
(tomu někteří, i zde v diskusi, říkají: "příliš složité")

A Anastasie (záměrně) jede v obrazném myšlení, tj. preferuje probuzení pravé hemisféry.
(čemuž někteří pak říkají pohádka nebo růžová knihovna C-čkového typu)
A levou odbyde slovy: sám popřemýšlej; vědci ti to vysvětlí, ....

VP SSSR o hierofantech Egypta hovoří, že disponují nějakou formou magie (či sociální magie) ... resp. schopnostmi, kterými normální člověk nedisponuje a proto se nezasvěceným mohou jevit jako magie.
Okolo pravnučky hierofanta (která je prý silnější než on, a ti ostatní se jí bojí), mě přijde logické takové "pohádkové" projevy očekávat.









Přidat nový příspěvek