Re: Dotaz.

Tomáš | 04.10.2017

Dobrý dotaz. ď. Vidím v tom mnoho bodov, ktoré sa dajú rozne rozviesť. Je veľa úhlov pohladu, úrovní a atď... Nejak to teda skúsim.

Vezmem to od konca. Myslím, že to je zlúčitelné s ľudským typom psychiky. Ale, ako kedy a ako kde. Pri osobnom kontakte v partii ľudí s ktorými sa osobne ako tak poznáme.... Tam sa to dá použiť úplne v klude. Hlavne človeku, ktorý si ľúbi vystreliť aj sám zo seba. "určitým" sposobom, pri "určitej" sytuácii a pri "určitej" atmosfére.
nechcem zbystočne rozvádzať príklady. Snáď to poznáte/chápete. Ale ak budete chcieť, mám pár príkladov.

Čo sa týka priamo jeho odpovede. Vlastne na tú otázku podľa mňa neodpovedal. Skor zhodnotil svoj postoj k tomu, ako to vníma on sám v to zmysle v akom toto vyjadrovanie myslí. V tom s ním docela súhlasím. Napríklad: Skutočne nieje možné uraziť inteligentného človeka.
Ale ak sa jedná o idiota, tak ten keď to bude počuť sa može uraziť. Potom nedosiahnem svoj cieľ, ktorým je mier a láska. Ten "idiot" to totiž može zobrať dosť osobne, keď sa takto vyjadrujem.

I keď v mnohých týchto hodnoteniach súhlasím.
Pán Pjakin Podľa mňa reagoval na platformu v ktorej bol popis toho, ako to vyzerá/posobý na niektorých ľudí. Pán Pjakin v odpovedi podal svoj pohlad toho, ako to vníma a myslí tieto vyjedrenia on sám. Naviac mi to prišlo trošku defenzívne. Akoby mal pocit, že sa teraz musí brániť. (moj dojem/pocit).

Nič menej to bola reakcia na prvú časť otázky, resp. jej platformu.

Otázka znela následovne.
""...Ve vašich vyjádřeních je neustále možné pozorovat snahu k vynášení DVTŘ a KSB, což vytváří dojem, že to právě ony vám poskytují moc nadávat a velmi tvrdě hodnotit jiné lidi. Vím, že to tak není, ale snažím se vysvětlit, jak to reálně vypadá. Připusťme, že máte absolutní pravdu při používání těchto, zjevně démonických slovních obratů, ale vy nemůžete nevědět, že vaši diváci, kteří nedokáží pojmout úplnou hloubku smyslu, budou od vás chtít převzít formu ovšem bez obsahu, který vkládáte do svého projevu. Nemůžete nevědět, že očkujete lidi celkem nebezpečnou formou chování. Dáváte jim iluzorní pocit neomezené svévole ve volbě slovních obrazů pro komunikaci s těmi, kteří se jim třeba jen nelíbí. ... "
.....
Tu odpovedal na prvú časť otázky ohladne DVTR. Že sa s jeho strany nejedná o vynášanie DVTR. Ale skrátka on sám nič lepšie nenašiel a tak prezentuje toto učenie tak , že znalosti s neho uplanuje . - Ja to chápem tak, že KSB a DVTR je jeho chápaniu sveta a zamerania v zivote najblizsie. A súhlasím s tým, že s pohladu riadenia tu momentálne nič lepšie nemáme a on to len uplaňuje v praxi a tak robí aj reklamu. -

Problém je ale inde. Už som to načrtol. On totiž aj reálne posobý/ovplivňuje svetové dianie. Už len svojimi reláciami otázka-odpoveď hodne zasahuje do globálnej politiky a ovplivňuje svetové dianie. tým že vytvára, alebo skor pomáha budovať určité infrmačné pole. Vo svojom obore je viac než dobrý a tak sa stáva vzorom či akýmsi markerom, pre mnoho ľudí. Mnoho ľudí sa na neho orientuje alebo preberá jeho myšlienkové vzory a archetypi správania či sposoby vyjadrovania, alebo len určité frázy. A to často bez pochopenia hĺbky zmyslu s čim sívisí aj táto časť otázky:
..."" že vaši diváci, kteří nedokáží pojmout úplnou hloubku smyslu, budou od vás chtít převzít formu ovšem bez obsahu, který vkládáte do svého projevu. Nemůžete nevědět, že očkujete lidi celkem nebezpečnou formou chování. Dáváte jim iluzorní pocit neomezené svévole ve volbě slovních obrazů pro komunikaci s těmi, kteří se jim třeba jen nelíbí. ... "
...
Tu sa jedná o hodnorenie reálneho stavu vecí. Teda zhrnutie výsledkov, respektíve vedľajśieho produktu jeho práce ("analytickej" činnosti). Ako posobý ne niektorých ľudí a toho že niektorý iný to chápu tak nejak po svojom a podľa toho sa potom vyjadrujú a jednajú.
- Proste zhodnotenie faktu, ktoré pán Pjakin jaksi opomenul.
- Inak povedané. Nevníma alebo ignoruje spetnú vezbu s informačného poľa ("klopanie karmy"). - Moj názor.

To že sa tieto odborné pojmy v spoločnosti užívajú, ako urážky v snahe osočovať a ponížiť iného človeka je ale Fakt, na ktorý upozorňuje vo svojej odpovedi aj pán Pjakin a to s tým, že on tieto pojmy takto nepoužíva. (Pretože ich chápe/pozná s knižiek)
Je ale treba vziať na vedomie fakt, ako užívanie takýchto pojmov posobý na ľudí, ktorý ma (ho) počúvajú a dané pojmy poznajú a chápu len ako vulgarizmi určené k urážke a poníženiu iného človeka. Obzvlášť to posobý na tých, ktorých sa to osobne týka. Nie každý to totiž pocopí tak, ako to on myslí.

A vobec. Počúvali by ste človeka, ktorý o vás takto hovorý. Ktorý vám najprv povie, že ste idiot a potom chce aby ste čítali DVTR a chránili seba i rodinu.? Večšina ľudí začuje len: "to je idiot, alebo: si idiot." a hneť prestane počúvať ostatné.
Proste tie pojmi posobia celkovo Dehonestačne. I keď sa jedná o zhodnotenie faktu s užitím určitého pojmu a podložené patričným vysvetlením. Práve to jeho často obsiahle a jednoduché vystvetlenie toho, prečo daného človeka takto označuje je rozdiel medzi ním aniektorími inými ľuďmi.
Mal by ale zvážiť, ako to može posobyť na prostredie v ktorom posobý, keďže dané pojmy sú nabité hodne negatívou energiou a spoločensky zdiskreditované. Ich užívanie takým sposobom na takej vysekoj úrovni je veľmi nebespočné a može priliať olej do ohňa. Ani Lukašenko, ktorému by tie znalosti iste pomohli zýskať sebavedomie a prestať srať bobky pred západom... no on tiež asi nebehne Ruskej KSB do náručia a neprestane robiť blbosti, ak si od jej "propagátora" vypočuje niečo také . - V tom je ten problém.
Na to sa podľa mňa snažil upozorniť nie len on.
Pán Pjakin asi tiež KSB tak úplne nepochopil. Možno by sa mal začať orientovať na Putina, ako sám hovorí.

Přidat nový příspěvek