Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravda je před očima - jen přeprogramovaná mysl ji nevidí...

jh | 03.10.2017

bez toho, aby som fandil teorii plochej zemi alebo kopernikovej:

Tak například, slunce, když zapadá, se nezmenšuje, to je jen optický klam. V plochozemní teorii tento fakt nemá vysvětlení.
jh: tento efekt, ze sa slnko vlastne javi mensie na poludnie ako pri zapade a vychode je sposobeny atmosferou a polohou slnka, nevidim tu rozdiel medzi plochou zemou a kopernikom: https://www.quora.com/Why-does-the-Sun-appear-bigger-during-sunrise-and-sunset-than-at-noon

Pokud by země byla plocha, pak by neexistovala linie horizontu, protože atmosfére není dokonale průhledná. Nebyl by vidět žádný horizont, jen mlha v dálce, která by plynně přecházela v oblohu.
jh: vsetko je to o pozorovacom uhle, atmosfere a ludskom oku. horizont je praveze vidiet, ale len do istej vzdialenosti. ked si zoberies teleobjektiv, tak zrazu je vidiet aj dalej, napr. na mori vidiet lode, ktore uz davno zmizli za "horizontom".

Na jižní polokouli se hvězdné nebe točí opačným směrem, než na severní, pokud by země byla plochá, tento jev by pozorován nebyl.
jh: toto je len vec perspektivy. napr. som na slovensku. vyhladam si polarku, z mojho pohladu je v nejakom uhle, neviem presne kolko to je, ale to je jedno, dolezite je, ze moj pohlad smeruje na sever. hviezdy sa tocia proti smeru hodinovych ruciciek. teraz za z toho isteho miesta otocim na juh a zrazu sa hviezdy tocia opacne.

Ta plochozemní teorie zimy a léta nesedí, jakoby "vysvětluje" chování jen pro severní polokouli. Pro jižní polokouli by půlku roku nebylo slunce vidět vůbec, a druhou půlku by bylo vidět 2-3 hodiny denně.
jh: severna pologula je brutalne ovplyvnena golfskym prudom, tu platia uplne ine pravidla ako na juhu. juh je celkovo od nejakej celkom este vysokej zemepisnej sirky "mrazivejsi". neviem, co myslis tym, ze pre juznu pologulu by slnko nebolo vidiet pol roka vobec. myslis antarktidu alebo aku oblast?

Přidat nový příspěvek