Re: Re: Re: trocha zdravého rozumu!

ľudo | 26.09.2017

1. ak to tak nozaj je, tak fajn.

2. Súhlas v tom zmysle, že "Účel svätia prostriedky"
Faktom je ale, že ten Székély bol kapacitou vo svojom odbore.
Keby to napísal aj niekto iný neskôr, alebo to bola jeho kompilácia, tak na základe hlbokých znalostí danej veci. V tomto zmysle je mi rozhodne jedno, či niekto takú štúdiu Človeka napísal pred 1900 rokmi, alebo pred 90 rokmi a som za ňu vďačný. I keď o niektorých formuláciách by sa isto dalo diskutovať. Mierne povedané..

Forma a obsah majú spoločné to, źe obe sú miery
a sú súčasťou jej prenosu - IN-Formácie.
Keď je jedna neaddekvátna, neznamená to, źe i druhá musí byť.
Platí i opačne. Presne na tom je postavená konceptuálna manipulácia ideológii (včítane tzv. "náboźenstiev" v prípade snahy o imitáciu Boha).
T.j., ak mám 90% pomerne pravdivého, objektívnu realitu v základných črtách dobre popisujúceho textu, môžem do erudovanej práce skryť 2-3 kľúčové míny ako kvapku jedu do výborného jedla. (tak i v pseudokresťanstve - o forme i obsahu týchto malićkých, no extrémne funkćných mín-jedov na kľúčových miestach biblie sme sa predsa neraz bavili).
Avšak môžem naopak i lžami diskreditovať v podstate Pravdu,
ako v preventívno-operačných teóriách "konšpiračných".

Všetko toto teda môžem zneužiť..dielo Božie
a dôsledky toho do miery nemalej na opete svoje hostiteľov tupých zblbnutých hodiť, ako sa i v pseudorelígiách rôznych veky deje. Zaujímavé, že väčšina z nich sa i "zaZrakmi" ohradzuje-"legitimuje", i hierarchiu prostredníkov "božích", neraz i "zmŕtvychvstaním" svojho Boha argumentuje, dogmami, atď..

Dúfal som, že ťa vtípkami z ulity ducha, ktorému slúžiš vyženiem.
Tým, že nabudím tvoje emócie, no on ťa má žiaĺ dosť pevne v hrsti. Asi ti zatiaľ neviem pomôcť. Veď často neviem ani sebe.
Drž sa Julo..

Přidat nový příspěvek