Re: Re: Re: ...

Ramon | 25.09.2017

Ahoj Vortex.

Popísal si to veľmi dobre. presne tak to je. Ale pozrime sa na to trošku inak. Ide o to, ako to vnímame. Aký je náš pohľad na život. Negatívne zážitky sú skutočne dôsledkom Karmy. Jej zákony na nás platia i počas života. (nieje to len o reinkarnácii). Je to presne, ako si povedal. "Trestanie za to na čo si nepametáme" Za to čo sme si neuvedomovali". A presne o to ide. Tu sa treba pozastaviť a skúsiť zmeniť pohľad.

Je to ako sa píše aj vyššie v evanieliu od Jána. Otec platí dlhy svojho syna a ten stále robí ďaľšie, kým ho v tom otec, ktorý vidí že takto ho v tom podporuje, sa na to nevykašle a nehá synčeka na pospas osudu, aby sa poučil (naučil sám na sebe). No nezanevrie na neho a čaká kým sa poučí.

Ide práve o to, že ak si neuvedomujem čo svojím konaním spôsobujem ostatným a teda i sebe samému. Tak si to musím zažiť sám na sebe, aby som si to mohol uvedomiť. Vlastne je to oko za oko, zub za zub. ("pomsta"-"revanš"). kým si človek neuvedomí a neoľutuje svoje zlé skutky. Potom nájde odpustenie a vymaní sa s pod starého zákona "Oko za oko" a Vojde do zákona nového "udpustenie/milosť = koniec utrpenia = začiatok života. ("Smrť (sebeckého) ega a Zrodenie s Ducha").
Staré zlé ego (Ja) zomrie a zrodí sa nové dobré ego (Ja).

Ak teda konám zlo, vracia sa mi zlo. Ak konám dobro, vracia sa mi dobro. Ak urobím chybu a po tom čo mi boh nejak (akokoľvek) naznačuje, že to čo robím je zlé a ja to ignorujem, tak potom príde trest. Život sám zariadí, že si to po nejakom čase skúsim na vlastnej koži. A keď to nepochopím, tak sa to zopakuje. a Budem sa točiť v kruhu, kým to nepochopím.
_________________________

čo sa týka toho stravovania a pôstu. Boh vidí v akej sú ľudia sytuácii a je veľmi rád i za tento váš názor. I Keď sa niekomu môže zdať ..... no aký chce...

Naozaj je ťažké robiť s prázdnym žalúdkom a Boh vás nenúti k tomu. Túto pasáž berte ako vyšší level, na ktorom ešte niesme.
Kým sa tam dopracujeme, tak máme aj nejaké úľavi. (Ako vraví Ježiš o Mojšišovi a jeho učení)

Skutočne je to o zvyku, ako sme od mala naučený. A od mala sme bombardovaný masožrútstvom. Preto tá úľava. To maso nás nezabije hneť. Nemusí nás zabiť vôbec. Ale už keď áno, tak sa to deje postupne. Tak máme čas to zmeniť a napraviť. Preto, ak už sme takto blbo naučený a dostaneme sa k takýmto poznatkom. Mali by sme sa toho chopiť. Ježiš, ani Boh predsa neche aby ste s tým skončili hneť a naraz.

V pasáži o popise chorého, v ktorom je satan a on (chorý) sa 3 dni postí... Ježiš vlastne popisuje abstinenčný príznak. Satan sa v tvojom tele usadil a ty si ho prestal kŕmiť. Mučíš ho hladom a on mučí teba.

Tomu sa dá ale vyhnúť postupným obmedzovaním napríklad masa. Najprv môžete vynechať jeden druh masa. Potom druhý. ak maso jete každý deň. Skúste vydržať jeden deň v týždni bez neho. potom pridajte druhý. a tak ďalej.
-Niektoré absťáky môžu byť tak silné, že môžu aj zabiť. Preto sa netreba ponáhľať. Do tohoto stavu sme sa predsa nedostali za jeden deň. Ani nikto nehce, aby sme sa s toho za 1 deň vyhrabali.
-Nemusíte sa postiť. Nie hneť. Najprv napríklad postupne vynahávajte maso a časom sa dotanete aj k pôstu. Boh to uvidí a jeho srdce bude jásať radosťou každým malím krôčkom, ktorý urobíte na ceste knemu. Preto Nepočúvajte pokrytcov, ktorý s vás robia zlého kôli vašim zlozvykom. Neberte si ich slová k srdcu. Ich slová sú ako jed, ktorý vo vás bude kvasiť a bude vás paralizovať. ostanete strnulí a na mieste v spároch Satana.
Nepočúvajte ich, ak majú voči vám výčitky. Oni nevidia vaše pokroky, vaše klady a dobré skutky. Vidia iba zápory a všetko zlé. Hovoria o druhých zle a sami sú nespočetne krát horší. Boh to vidí a všetko si zapisuje. Každú myšlienku, slovo i skutok.
Dokonca i pekelný démoni sú jeho (Božími) sluhmy. Oni ich usvedčia.

Preto sa radujte, ak vás budú hanobiť a urážať vás. Pretože to znamená, že sa dostávate s moci satana a on posiela svojích Diablov a démonov, aby vám v tom zabránili. Nehľadte na nich, nehľadte na démonov a ich zlé reči. Ale hľadte na Dobrotu nebeských anielov, ktorých vám posiela váš nebeský Otec, ktorý vás miluje. Preto Poslal svojho syna a zachránil mu život (obetoval iné). Aby žil, učil, trpel a zomrel na kríži. Aby sa jeho učenie dostalo až knám i skrze Satana a jeho sluhov. Pretože i Satan je sluha Boží.

Přidat nový příspěvek