Re: Re: Re: Re: Re: názor

ТаuRus | 24.09.2017

No tož nemáš pravdu, protože SSSR a Ruské impérium spravovaly celý region i se středoasijskými republikami. Žilo se tam podle společné ústavy, existoval státní jazyk - ruština. Pokud se vyskytly etnické konflikty a nejen s Rusy, těch bylo právě nejméně, tak se řešily v zájmu všech. Proto mluvím o zkušenostech Rusů ze soužití s jinými národy, které jsou, obzvlášť v dnešní době, k nezaplacení.
Muslimové v Rusku nemají žádná privilegia, jsou občany, jako ostatní a práva a povinnosti mají stejné.
Kadyrov nic nedělá bez souhlasu centrální vlády. Jestli mluvíš o posledním mítinku, kvůli Mjanmě, tak to byl vzkaz světovému společenství a GP, že Rusko je připravené řešit i otázku Mjanmy, což byl uměle vyvolaný problém, kvůli tomu, aby tam vstoupila Čína. A že ten problém bude řešit rukama muslimů.
Jinak, migrační zákon v Rusku je velmi přísný. Kdo nezvládne zkoušku z ruštiny a dějepisu, může si o nějakém občanství nechat jen zdát.
Muslimové, utíkající za práci do Ruska, vytváří tlak na svoje vlády v tom smyslu, že ve společném státě s Ruskem se měli nejlépe. Např., převážná většina občanů Kirgizie chce zpátky do SSSR.
Co se tyče demografické křivky, žádné statistické údaje, které dokazují "tvojí pravdu" jsem neviděl.

Přidat nový příspěvek