Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Lin | 24.09.2017

No tak... z vašich odpovědí jsem se nedozvěděla vůbec nic z toho, na co jsem se ptala = jak byste popsal KSB = o čem si myslíte, že je, popř zda jste aspoň nějaký materiál četl. Nedozvěděla jsem se, proč jste napsal, že "Julo čerpá nejen z KSB".
Takže - vaše odpovědi jsou "zvláštní" = neodpovídající na otázky, zato obsahující to, na co se tazatel (já) vůbec neptal.
A teď:
Souhlas, že Slovanem se člověk nerodí, ale musí se jím stát - stejně se to říká o Rusech - že Rusem se člověk může stát = že žije podle ruského/slovanského světonázoru = potvrzuje to, o čem jsem psala.
Tím "vzdorovat" jsem myslela "bránit se". A jestli si myslíte, že "Bůh nepřítele zastaví", pak... váš názor, který nesdílím. Bůh vám může pomoci, ale nic za vás neudělá (to je to ono "člověče přičiň se, pánbůh ti pomůže").
A nakonec k mozaika vs. kaleidoskop. Jde o příměr, aby se snáze v hlavách lidí vytvořil "obraz" toho, co je myšlené. Z vašeho psaní (popsání) jsem si žádný obraz ani vytvořit nemohla - prostě je to zmatek nad zmatek.
Skládal jste někdy puzzle? Zkuste si to. I když máze po ruce dílky, které nevíte, kam patří a "na sílu" je nacpete jinam, nemusíte pak, když přijdete na chybu, zbourat celý zbytek, který "pasuje". Prostě jen vyměníte určité dílky a zasadíte je správně. O tom to je. Nevidím smysl v tom rozbourat úplně všechno, když "něco" nepasuje - to je plýtvání energií, silami, talentem... atd. A jelikož se takové "životní puzzle" skládá celý život, pak bych byla i na smrtelné posteli stále na samém začátku, kdy neznám ani kousíček toho, co ten obrázek zobrazuje.
Podobný příklad je i se stavěním domu. Rozbourat úplně všechno jen proto, že se mi nepodařilo dobře zasadit jedno okno nebo prkno na střeše - to je přeci nesmyslné...
Díky za diskusi, ode mne vše.

Přidat nový příspěvek