Re: Re: Re: názor

ТаuRus | 24.09.2017

Jedná chyba, při porovnání počtu muslimu před rokem 1990 bereš v potaz jen obyvatelstvo Ruské federace a ignoruješ počet muslimů ve středoasijských republikách, které také patřili do SSSR a Ruského impéria. Jen dnes, třeba v Uzbekistánu, žije 32 mln. obyvatel, ze kterých min. 90% vyznává islám. Tádžikistán - okolo 9 mln. obyvatel,
Turkménie - 5,5 mln obyvatel, Kirgizie - 6 mln. obyvatel.
Kazachstán - 18. mln obyvatel, z nich 60% muslimů.
To je celkem 60 mln. muslimů. I kdyby se jejích počet za tu dobu zdvojnásobil, což není jisté, tak minimálně jsi nespočítal 30 - 40 mln. muslinů, žijících v SSSR.
Tím pádem, moje tvrzení, že "Počet muslimu v Ruském impériu a v SSSR byl mnohem vyšší, než v současném Rusku", je pravdivé.

Ještě jsem zapomněl na muslimský Ázerbájdžán, který také byl začleněn do Ruského impéria - 9,5 mln obyvatel.

Co se tyče jiné tabulky, o které píšeš, že počet Rusů klesl pod 80%, tak to se tyká jen obyvatel, hlásících se k ruské národností.
Na území Ruska ještě žije okolo 3 mln Ukrajinců, Bělorusové, odhadem 1 mln. a jiných slovanských národností.
Kromě toho od toho zbytku jiných národů, méně, než 20%, odečíst národy vyznávající křesťanství, budhismus a jiné víry. Potom teprve se dostaneš k počtu muslimů. Těch je v Rusku 20 mln., tj. min. o 40 mln. méně, než v SSSR

P.S. Počet mešit v centrálním Rusku se zvýšil kvůli gastarbajtrům ze střední Asie, kteří nemají ruské občanství a jsou v Rusku kvůli práci. Pořád je lepší, když se modlí v mešitách, než na ulici, i kvůli kontrole ideologie imamů.
A pro přesnost, jedná se ne o 8000+ dobudovaných mešit, ale celkem o 8000, včetně starých.
Pro úplný obrázek, množství pravoslavných chrámu v Rusku od roku 1980 se také zvětšilo z 6 893 do 34 764.
http://soborianelj.livejournal.com/370771.html
V odkazu je doklad patriarchy.

Tj. vidíme určitou tendencí nárůstu konfesionálních staveb, což mně radost nedělá, nicméně, nedá se říct, že privilegia mají jen muslimové.

Přidat nový příspěvek