Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Revio | 24.09.2017


Som Muž i Žena v tele Muža.

Nie som si istý či ste ma pochopila správne ohladne predstáv. V mojom príspevku síce nájdete napísané: Nemám predstavy. V kontexte som ale povedal, že predstavy mám. Za tie je zodpovedná pravá (ženská) časť mozgu. ich "vysvetlenie" ponúka ľavá (mužská) časť mozgu. K správnemu fungovaniu je potrebné používať obe. preto som napísal toto: Tým nechcem povedať, že nevyužívam predstavivosť. To by bolo predsa hlúpe nepoužívať polovicu mozgu. *Ale predstavy prispôsobujem realite.*
Ešte doplním. Realita je tou predstavou.

Podstata obrazu (predstavi) sa však nikdy nemení. I keď sa prepla s pozitívneho, negatívneho, alebo "premenlivého" (konfliktného) stavu do stavu neutrálneho = pozitívne-negatívneho/negatívne pozitívneho sa podstata nijak nezmenila. Ale jej prejavy Áno. Tie sa zmenili. Podstata sama o sebe sa zmeniť nemôže, pretože tá podstata je Jediný Boh, ktorý je vo svojej jedinečnosti mnohopočetný. Je Stáli vo svojej premenlivosti a premenlivý vo svojej stálosti. On nieje ani dobrý ani zlý. Nieje dokonalý ani nedokonalý. Ale Dokonalý vo svojej nedokonalosti a nedokonalí vo svojej dokonalosti.
Boh nieje stabilný. nieje to jeden obraz. Ten obraz nieje stály. Obraz sa mení, ako sa vyvýja. ale ten kto ho maľuje sa nemení. Menia sa len jeho vlastnosti. Spolu s tým ako sa vyvýja.

Voda, ktorá tečie sa odparí. Zmení sa na vzduch (paru). No zmení sa jej podstata? Nie. Veď znovu padne na zem v podobe dažda (vody).
A keď príde mráz, tak zamrzne a zmení sa na ľad. No zmení sa jej podstata? Nie. Keď sa oteplí, ľad sa roztopí a zmení sa na vodu. Aká je jej podstata?
------------------------------------------------

Toto bude zrejme nestráviteľné vzhladom k predstavám, ale i toto skúsim.
Vlastne napíšem znovu to isté. trochu inak.

Počul som o dvoch typoch ľudí. S mozaikovým a s kaleidoskopickým vnímanim sveta. Poznáte to. Tak ja nepatrím do žiadnej s týchto dvoch skupín. Pri vnímaní používam tak kaleidoskop, ako aj mozaiku. Podľa niektorých popisov môžme nadobudnúť dojem, že Mozaika je OK a kaleidoskop NOK. Podľa mňa sú obe samostatne NOK. Iba spolu sú OK.
Pretože mozaika, alebo predstava je vlastne Paradigma. - O tom som hovoril. -
Kto si vytvorí predstavu/mozaiku a potom sa ide niečím zaoberať. Ten má vopred danú paradigmu, ktorej sa zatvrdilo drží a nieje ochotný ju za žiadnych okolností zmeniť, pretože si myslí, že zmena pohladu/názoru je špatná. Taký človek prispôsobuje realitu vopred danej predstave. Miesto toho, aby prispôsobil svoje predstavi realite.
Preto ani nedáva druhé šance. (nenastaví druhé líce, ako vravel Ježiš. Neodpustí (sebe) a nedá druhú šancu(sebe)). Za to ľudia s kaleidoskopom odpustia všetko. čo tiež nieje múdre.

Niekde som počul, že zmeniť názor prý znamená nemať chrbtovú kosť (byť psychopat). -- To vôbec nie. Pretože, ak sa mýlim. Je správne si to vedieť priznať = zmeniť názor. Tým sa mení úplne všetko. Celé vnímanie sveta. Aspoň pre človeka, ktorý tak učiní prvý krát.

Napríklad dobrý tanečník, ktorý se stydí tancovať na verejnosti, pretože má za to (predstavu), že je trápny. Taký sa medzi ľudmi ťažko uvoľní. Ak sa dokáže uvoľviť, alebo ho niekto vyhecuje a on to rozbalí pred ľuďmi a ukáže im svoje tanečné umenie... Možno sa im to bude páčiť. Ak áno, on to bude vnímať a pochopí, že bol hlúpy. Že jeho doterajšia predstava/mozaika bola mylná. Uvedomí si, aký bol hlúpy. Tým sa mu zmení celý život. Všetky predstavi o ňom. Mozaika sa rosipe akoby ju prehnali kaleidoskopom a začne ju znovu skladať s tých istých farebných kociek.
Ak by tak neučinil.... Celý život by bol hanblivý, uzavretý a nešťastný. Nikdy by sa nepohol vpred.
Potom to možno preženie a otvorí sa až príliš. Na to sa opáli, keď niekomu povie tajomstvo a on ho niekomu prezradí. Pochopí, že ani prílišná otvorenosť nieje dobrá a Mozaika sa znovu rosipe na prach. a znovu sa poskladá do nového obrazu s tých istých kociek. prejde čas a človek sa stane vyrovnanejší a pochopí jednu vec. Nič nieje určíté. A už vôbec nie vopred.
----------------------------------------------------

....???? Zvláštna odpoveď = nečakaná, zaujímavá, vzbudzujúca zvedavosť.... = Neviem čo si mám o tebe myslieť, ale hodne si ma zaujal a chcem o tebe vedieť viac. resp. o tvojom chápani ....????

Přidat nový příspěvek