Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: názor

Lin | 24.09.2017

No... nevím... taková hodně zvláštní odpověď. Možná v tom hraje roli "názvosloví", možná jsem nepoužila vhodné slovo.
Bez "představy" = obrázku o dané věci, slovu - snad ani člověk nemůže nejen myslet, ale snad i mluvit. Jde o popsání situace, věci, myšlenek... Je to děj, kdy zadní mozek vytvoří obraz a přední mozek ho popíše = způsob toho, jak člověk komunikuje s okolím - a tam se jaksi bez "představ" neobejdete, protože ani realitu nepopíšete bez obrazu a "představy".
Možná jsem mohla napsat "popište, co si myslíte, o čem je KSB". A nevím, zda jste muž nebo žena, použiju mužský rod.

Proč jsem se ptala:
Píšete, že "čerpá nejen z KSB", takže jsem nabyla dojmu (to je ten případ, kdy píšete "nevytvářejte si představy" - proto se ptám, abyste mi to popsal, proč jste to takhle napsal), že si o KSB myslíte, že je to nějaký sborník "povolených informací".
Vždyť přeci každý - a nejen Julek - čerpá ze všech možných zdrojů informací! Proto jsem jaksi nepochopila vaši větu "Julo nečerpá jen z KSB".

Co ale v KSB najdete - to je "návod" na to, jak informace vyhodnocovat. Však jsem to už napsala - jedna informace o jednání v Astaně - a nejméně dvě naprosto odlišná zhodnocení, co se děje.

A ještě využiju tento příspěvek, abych napsala cosi o "představách".
Podle reakcí některých diskutérů jsem usoudila, že představy nejen o KSB, ale i o pojmu "ruská civilizace/koncepce" jsou dost zvláštní.
Dost možná si někteří lidé pod "ruskou civilizací" představují matrjošky, pirohy, medvědy, vodku - a asi i ty komunisty. Přitom "ruská civilizace" světu přináší to, co před mnoha staletími přinášel tzv. "slovanský svět" = jak žít spolu, jak neparazitovat a ani nezotročovat ostatní, jak komunikovat s Bohem a jak nastoupit na cestu "k Člověku". A já vůbec nechápu, co na té KSB může někoho tak pohoršovat, dráždit nebo i děsit...
Takže - ona biblická x ruská koncepce není o ničem jiném, než o atlantské x slovanské "filosofii života". A že zrovna "ruská"? Inu - podle historických okolností, které nastaly. Ruská země nebyla ve známých dějinách nikdy "Atlanty" dobyta a ani podmaněna - což ostatní slovanské země ano. Takže se na té "ruské zemi" zachránil/uchoval slovanský "způsob života" = přístup k životu, k Bohu i ke svým nepřátelům.
Slované mj. nejen že neznali otroctví a parazitování jedněch na druhých, ale nikdy neměli "koloniální choutky = brát si to, co nebylo jejich. U Atlantů je to právě naopak. Slovanský světonázor měl být zničený už dávno (také proto byla použita Bible a násilné "křesty"), ale nějak se to ne zcela podařilo a to díky ruské zemi.
Nebo ještě jinak:
Myslí si někdo, že jediným důvodem pro to "západní umanutí" zničit Rusko je jen o surovinách, vodě a zemi? Zdaleka ne. To nejdůležitější je právě o zničení poslední živé "kolébky" slovanské civilizace, která je schopná ještě nějak "vzdorovat" koncepci biblické = atlantské civilizaci.
Tam výše se někdo ptal, "co je cílem". Tím cílem je - dle mého - přijetí "slovanské filosofie života" = slovanské (ruské) koncepce, podle které by se měl naučit žít "svět", pokud nechce skončit v oněch apokalyptických "vizích a proroctvích".

Přidat nový příspěvek