Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: karma - nepochopení přednášejícího

Nikdo | 22.09.2017

Pochopil jsem Tě od začátku velmi dobře a také velmi dobře rozumím Budhovu učení - deset let praxe pod odborným vedením a potvrzení výsledků od učitele. Byl bych rád, aby jsi zde nepřispíval a neznečišťoval Budhovo učení, "karma" za to není dobrá. Běž raději mezi skutečné "Budhisty", ty už Ti morálku srovnají - je tam kladen velký důraz na praxi a ne na plané teoretizování*. I přes skryté miny a pasti tam nějaká kvalita je.

* operuješ s pojmy, o kterých nevíš co přesně znamenají - umíš snad jazyk "pálí", aby jsi mohl studovat co nejpůvodnější texty - nebo se opíráš překlady nepraktikujících neodborníků nebo falešně praktikujících, což si může každý kdo pronikl do učení ověřit - některé české překlady jsem například musel opravovat, protože to bylo evidentně proti "matematice" Budhova učení - když nejsou kvalitní scripta, pak je potřeba kvalitní učitel a když to umíte již už nepotřebujete k aplikování ani učitele a ani scripta

---

Další informace nejsou určeny pro Lexu, ale případné čtenáře, kteří si chtějí udělat nějaký obrázek okolo Budhova učení.

Učitel (označoval se starší žák), který mne učil byl velmi kvalitní a všechny zájemce, kteří byli ochotni usilovat dovedl jejich vlastními silami (muselo se jít do toho naplno) až do stavu 'Nibbána" po nějakou menší dobu (hodiny), za což jsem velmi vděčný, není to někde v nebi daleko je to něco konkrétního. V terminologii KSB se dá popsat jako stav, kdy v psychice nic netlačí, stejného stavu lze dosáhnout při lásce a při čistém svědomí.

Cestu staršího žáka nebo mistra mně a všech zúčastněných včetně učitelé (byl velmi upřímný a mravný) nakonec zablokovala etika a mravnost, protože provozovat praxi znamená žebrat* v dvojím směru, jednak podpora od nových zájemců a pak druhá část což se považovalo za součást praxe jít za někým bohatým a přemluvit ho darům, prezentovalo se to tak, že přemluvit a domluvit se čertem je záslužná věc. Někdo Vám zajistí, že se nemusíte starat o běžné všední starosti a pak je samozřejmě snadné se netrápit - parazitismus, který není na první pohled vidět.

* svoje zdroje nahromaděné jsme vyčerpali

Ještě pro zajímavost pro hloubavé k výroku:

Nevědomostí (avidždžá) jsou podmíněny karmické formace (sankháry).

Je pravdivý.

(Čekal jsem jestli Lexa odpoví s pochopením, ale není dostatečně zatím chápavý. Dal jsem mu možnost to vyvrátit, ale neuviděl ji).

Vtip je v tom, že je jedno jestli do uvedeného výroku dosadíte, vědomostí nebo nevědomostí, protože vědomost je doplněk nevědomosti (něco víme zbytek nevíme a naopak). Pjakin tento výrok často užívá ve formulaci, že "pracujeme na toho kdo ví více". Tady je tahle podrobnost, kterou Pjakin zdůrazňuje skryta, že potíže způsobuje naše nevědomost. Což platí, nevíme o parazitech, kteří využívají především naší slabé morálky, což už Budhovo učení nijak nezastírá a snaží se vybudovat morálku dobrou, ale dávají ji do područí. Pak se inteligentní bytosti řekne, morálka bytostí je slabá, nejde s tím dělat nic jiného než opustit slzavé údolí.

Přidat nový příspěvek