Ad Myanmar

Lexa | 15.09.2017

S Pjakinem nelze než souhlasit, že v otázce "náboženského a etnického" konfliktu ve státě Rakkain na západě Barmy (Myanmar) jde o ropu. Jsou tam velká naleziště v Bengálském zálivu a ropovod je postaven vnitrozemím rovnou do Číny. Je to tuším rok-dva, kdy nějací agenti vyprovokovali "etnický" konflikt na hranici s Čínou, zrovna tam, kde ji přetíná ropovod, takže došlo i na aktivaci čínské armády a letectva a ropovod byl dočasně odstaven. To je stará písnička.
Co však Pjakin nezmínil je, jak na situaci, kterou on odbyl jednou větou, reagoval Kadyrov (https://cz.sputniknews.com/video/201709055922465-centrum-grozny-podpora-muslim/)
"Hlava Čečenska Ramzan Kadyrov při vystoupení na mítinku vyzval k zastavení krveprolití v Myanmaru, k potrestání viníků a k vyšetření zločinů proti lidskosti.

Podle něj je úřady země, které odmítly pomoc uprchlíkům z Myanmar, odsoudily k nevyhnutelné smrti. Kadyrov vyzval k rychlému zastavení humanitární katastrofy a k pomoci umírajícímu národu Rohingyů.

Přitom hlava Čečenska přirovnal metody vojáků a mnichů v Myanmaru k činnosti dozorců v nacistických koncentračních táborech."

Je zajímavé, že nebyl podobně útlocitný, když Rohingyové znásilnili a zavraždili rakhainskou dívku, nevydali zločince a rozpoutali první kolo konfliktu v roce 2012. Další násilnosti bratrů musulmanů po celém světě Ramzana také nechávají v klidu. Přitom vychází očividně jen ze zpráv oficiálních médií jako The Guardian a BBC, o kterých sama prozápadní "ex-disidentka" Su Tij prohlásila, že publikují nepravdivé informace. Byl jsem v Barmě v roce 2012 těsně po konfliktu a konkrétně ve státě Rakkhain (Arakkain). Samozřejmě, že všechno násilí vyprovokovali muslimové, ale tady narazili. To není jako na Západě - Asiaté se s tím nemažou. Zpět ke Kadyrovovi. Co takovou monstrakcí Kadyrov sleduje? Očividně mu jde o to na sebe strhnout pozornost islámského světa a stát se baťkou ochráncem (asi hlavně sunnitských) muslimů, v čem by snad rád konkuroval šíitskému Íránu. S diskreditací a volným pádem Saudů se uvolňuje místo na výsluní sunnitskho světa. Do grozného tečou obří investice. Odkud? Kde se berou peníze na stavbu monstrozních mešit?
Nyní si trochu zaspekuluji. O Kadyrovovi už proběhly spekulace jako o jednom z možných nástupců Putina. Je jeho věrným stoupencem a hodně se snaží. Má ještě 7 let čas. Dá se předpokládat, že bude jako lev hájit to, co se zde označuje jako tzv. "koránický islám." V případě, že se stane velkým ruským carem, jehož příchod mnozí předpovídají, bude asi první car musulman. Čečenci jsou vůbec zajímavý národ. Bojují na obou stranách všelijakých konfliktů - na Ukrajině, v Sýrii... Po EU jich "migruje" sem a tam značné množství. Možná bychom měli kromě Arménů věnovat zvýšenou pozornost Čečencům.

Přidat nový příspěvek