Poznámka k diskuzi

Crow G. | 14.09.2017

Tato diskuze je věru výživná. Něķdo tu má dokonce strach z Ruska kvůli Pjakinovi a KSB. Rusko není Pjakin, Rusko není dokonce ani Putin. Rusko jsou především lidé jako my, kteří chtějí žít v míru a spravedlnosti, užívat si své radosti a v pohodě řešit své starosti a k tomu mít dostatečné zdroje. To jsou koneckonců i spojené státy, jen ta součtová morálka se směrem na západ historickými okolostmi (stávajícím řízením globalizačního procesu) snižuje.
A KSB je koncepce a jako taková není nějaká, ani dobrá, ani zlá. Záleží tedy na interpretaci, na morálce čitatele. Žel Bohu i z této diskuze mám pocit, jak ze strany "Kobistů", tak i "Antikobistů", že KSB předběhla dobu a nepadá na dostatečně morální a zároveň pokornou půdu. Na druhou stranu morálka se sama od sebe nenavýší a zas tolik času nemáme. A jak zde již někdo připomněl, je třeba pracovat na sobě.
Ta pokora souvisí s mírou zpracování svého ega. Takový Pjakin je morální člověk, ale pokory by potřeboval více, na druhou stranu však, na rozdíl od většiny zde diskutujících, žije pod velkým tlakem. A dokud jej neznáme osobně, nemůžeme jej soudit a nebo mít z něj dojince strach (což vypovídá více o diskutérce, než o hodnoceném). Vyjadřuje se vůči některým velmi emotivně, což je zjevně způsobené flustrací z jejich zabedněnosti.
I na tomto webu působí dost lidí s rozvíjející se morálkou, přičemž ale pokora a ovládnutí ega zaostává. Koneckonců ti, kteří zcela dostanou pod kontrolu své ego, již do diskuzí nepřispívají (nepatřím mezi ně tedy ani já).
Konstruktivní kritiky je zde od všech stran vzhledem k hlavní a deklarované náplni stránek skutečně málo.
Lidé, pracujte na sobě, studujte, rozvíjejte morálku, pokoru a schopnost vhledu. Všichni máme před sebou ještě hodně práce a KSB v tom může hodně pomoci, ale jen v případě pokud vypneme to nutkání si všechno dogmatizovat a začleňovat do stávajícího pojmového aparátu. Bez ohledu ba existenci KSB je čas změn paradigmat, které se nikomu nevyhnou. Tvrdošíjní zastánci starých dosluhujících schénat myšlení si vlastní vinou pořádně natlučou. Připravení se s grácií svezou jako surfař na vlně. Studium KSB není jedinou cestou k pochopení a přípravy k žití v novém paradigma, je ale silným nástrojem.
A pokud se vás Pjakinovi výpady dotýkají, je na čase zamyslet se na sebou spíše než nad kýmoliv jiným.
A pro všechny, co jsou dál než já, mám prosbu/inspiraci: Pracujte při psaní s magií slova.

Přidat nový příspěvek