Re: Re: Re: Re: Re: Tak to proste nie.

Nikdo | 13.09.2017

Dobrá, nemám o tom dost informací. Vůbec nevím, že by se geopolitika vyučovala (alespoň u nás), bral jsem to dosud za termín, který používají pouze chytráci ve svých článcích. Pro mne geopolitika nic neznamená (nic ve zlém, jak jsem psal ten pojem je pro mně víceméně nový). Pokud se to učí, tak nějaké části tam musejí dávat smysl a bylo by možné to opravit a dát do správných souvislostí podle informací, které se k nám otrokům dostali prostřednictvím KSB.

Jestli Vám připadá mluva od Pjakina znevažující, tak s tím nic nenadělám, pouze mohu říci, že to tak subjektivně nevnímám a naopak jsem mu vděčen, že dostávám upřimné informace, které jinde nenajdu. Chápu, že jeho projev může někomu jít proti srsti, ale to jde i projev Zemana, mnozí nedobře snáší jeho jízlivost. Mohou být naše projevy vzájemně protivné, ale rozhodně nevnímám snahu příznivců KSB někoho záměrně urážet.

Subjektivně a intuitivně a beru to pouze z názvu předmětu:
Geo-politika má každopádně chybný kořen v tom, že rozhodující a prvotní je geo/země/podmínky a ty utvářejí vztahy lidí. Ale lidé si utvářejí své vztahy nezávisle na podmínkách, pouze je pak zpětně přizpůsobují daným podmínkám. Není rozhodující kdo má více zdrojů, ale kdo umí lépe řídit, kdo umí zdroje lépe využívat.

Pokud víte o geopolitice více, můžete uvést co si pod ní její zastánci nebo studenti představují.

Přidat nový příspěvek