Re: Re: Re: Re: Re: Zaujimava diskusia

Nikdo | 13.09.2017

Hermetismu nemůže mít světlou stránku, co je šeptem to je čertem (vidět na to musí všichni). Od začátku popisuji vztah jedince k celku, celek je nadřazený a jedinec (individualita) má smysl pouze jako platná součást celku. Jsem více v obecné rovině a tím si přeji Ježíši se vyhnout, protože představy o něm a výklady jeho poselství se různí.

Tvrdím, že bezúčelně rozvíjet svoje dovednosti pouze pro dovednosti samotné je zlo.

Dovednosti je potřeba rozvíjet v souladu s potřebami života. HNR s námi mluví jazykem životních okolností (ukazuje co rozvíjet) a tím nám zajišťuje i optimální individuální rozkvět a zrání.

Nemůžeme si my sami vybírat, že se zlepšíme a budeme morálnější, to se děje nepřímo, že přijmeme úkoly a výzvy od života od boha. Typicky příklad je Budha, uteče od syna i ženy a nechá je osudu napospas v zájmu svého osobního blaha, ospravedlněného tím, že to dělá v zájmu všech, že chce vymýtit utrpení, povyšuje se nad boha, bůh to udělal špatně. A co z toho vzniklo budhismus, kde mnoho životů je prodáno do klášterů, kde pouze papouškují celý život texty jejichž obsahu nerozumí.

Přidat nový příspěvek