Re: Re: Re: zaváhanie

Nikdo | 11.09.2017

Jde opravdu pouze o pochopení pojmového aparátu. KSB a DTVR tvrdí, že řidič/řízení existuje a nemusí to být řidič jak si ho představujeme. Zavádějící z hlediska popisu v KSB je říci, že řidič/řízení neexistuje. Řízení může provádět i nějaký mechanismus/regulátor a pak se může zdát, že tam řidič není a nějak se to děje díky náhodným okolnostem. Jenže podle teorie DVTR to tak není a všechny procesy jsou řízené. V tomhle příkladu někdo řídí ty magnetické pole nebo někdo zřídil (řídil provedl řídící manévr) a vyrobil nástroj autopilota. Něco nějaké zařízení/bytost tam je nebo za tím je a evidentně reaguje na nějaké okolnosti.

Tímto lživým tvrzením, podsunutým ovečkám, že něco děje náhodně a není to řízené ospravedlňuje GP katastrofy a maskuje tak svoje řídící manévry. Například migrace (z ničeho nic jen tak, začnou migrovat obyvatelé díky nějakým neovlivnitelným neřízeným okolnostem), tohle šlo tvrdit, když byl oběh informací menší.

Vše je řízené, to je základní axiom (v přání mají kořeny všechny jevy/procesy - již Budha to odhalil - za vším hledej subjekt - řidiče) a říci zde, že řízení neexistuje a "děje se to samo" vypadá divně a proto chápu reakci Hoxe. Mým cílem je, aby jsme se vzájemně pochopili. Tyhle nedorozumění vznikají z intuitivního chápaní pojmů, je potřeba se seznámit s přesnými definicemi. Bohužel GP není snadný pojem a je potřeba se do nějaké míry seznámit s DTVR, aby se o tom mohlo smysluplně diskutovat.

Přidat nový příspěvek