Re: Re: Re: ojebabrávači (s prepáčením)

Martin | 11.09.2017

Jakkoli té obavě rozumím a zejména u otázky islámu je vzhledem k vypjaté sitaci na místě, nerad bych se dožil situace, kdybychom začali být "politicky korektní" pro dobro věci.:)
Používání správné terminologie by šíření KSB/DVTR mohlo zbrzdit, ale ne zastavit. K tomu šíření (A berte to spíše jako mou chabou teorii podepřenou osobní zkušeností.) Musíte být na určité úrovni optimalizace vašeho individuálního poznání, abyste KSB přijal. Jinými slovy musí vám zapadnout do vašeho dosud tvořeného velkého obrazu a světonázoru. Ze zkušenosti také vím, že kdykoli jsem na KSB upozornil někoho, o kom jsem předpokládal, že je v takové fázi poznání, čekalo mne zklamání. Koneckonců už podpis VP SSSR může být pro některé odrazující. :)
KSB/DVTR se bude dále šířit z podstaty všeobjemnější matrice. Používání výrazů jako trockismus by mohlo proces jejího šíření zpomalit, ale nemyslím, že přímo torpédovat. Koneckonců i to zpomalení je na místě. A to v následujícím kontextu. Kdybych se s těmito materiály setkal před deseti lety, nejspíš bych to odložil s patřičnou nálepkou. Dnes bych se ale určitě vrátil.
A kulturně-politická realita se pomalu mění. Vypjatá rusofobie a hysterie západní věrchušky spjatá s návratem Ruska na velkou šachovnici způsobila to, že se Evropané začali intenzivně zajímat o Rusko. Vyhledávají si informace z druhé strany a také se zajímají o ruskou potažmo sovětskou historii. Rsko prostě pro nás i Západ začalo po téměř dvou desetiletích zase existovat. Kdy když ne teď je naopak obrovská příležitost k vysvětlení řady pojmů včetně těch pocházejících z ruského kltrně-politického okruhu, které byly asociálními inženýry léta záměrně mateny?

Přidat nový příspěvek