něco k tématu a diskuzi

. | 10.09.2017

Tak jsem to zase nevydržel a omlouvám se. Prostě mi to nedá.
K příspěvkům od Alfei se snad ani nemá cenu vyjadřovat. Už to řádkování s mezerami je taková pěkná ukázka tapetování, o obsahu textu už ani nemluvě.
Snad bych si jen dovolil vyjádřit můj názor na jeho OT o trockistech. Vyjdeme-li z historie, víme, kdo si vymyslel marxismus a kdo ho exportoval do Ruska. Mlží se jen v tom, za čí peníze to bylo. Cíle této původní marxistické teorie jsou už dnes zřejmé a jejími stoupenci byli a jsou stále trockisté. Následně se to ale v Rusku jako obvykle zvrtlo, původní marxismus přepsal nejdříve Lenin a posléze Stalin. Trockisté zčásti utekli z Ruska a lze se ptát, za čí peníze v té cizině žili, potažmo tedy komu jejich filozofie sloužila, neb nikdo nikomu zadarmo nic nedá. Trockismus jako slovo je možná ruský vynález, ale jeho působnost je celosvětová.
K článku samotnému bych řekl, že je pěknou ukázkou toho, jaké se dnes ve společnosti utvořilo reálné informační pole. Loutkovodiči těch "dobroserů" jistě dokážou toto informační pole ve společnosti vnímat a jestli jsou ochotni vynakládat takové prostředky na snahu o jeho změnu (protože takové semináře určitě nejsou zadarmo), situace pro ně není asi jednoduchá. Ti "dobroseři" to navíc dělají tak "švejkovsky", jakoby byli vlastně v žoldu těch sil, proti kterým proklamují svůj boj. Není vyloučen ani jejich úmysl, že kdyby se ten vývoj nedej Bože otočil, mají pěkné alibi jak "nepřítele" rozkládali zevnitř a budou v pohodě škodit dál v zájmu toho, kdo jim víc zaplatí.
Článek na zvědavci je podle tiráže převzat z Da Vinci Prague Institute, zda je to původní zdroj, netuším.

Přidat nový příspěvek