Re: Re: Re: Re: PPK

Alfei | 05.09.2017

Ahoj el sabí.

Dakujem za otazku.

Iste je mozne to tam takto virozumiet.

No v tomto pripade som (myslim) nehovoril konkretne tejto stranke, ale o samotnej KSB, kde by zmena tohoto pojmu viedla ...
Viete k tomu pojmu sa tam viaze mnoho kapitol, kde sa pise aj o Trockom a jeho cinnosti atd. Aby si ten pojem mohli ludia nejak s niecim konkretnym asociovat a vytvorit si psychicky obraz daneho pojmu pre jeho lepsie pochopenie a zapametanie.
V KSB sa k tomuto ucelu pouzil ako priklad prave Trocki, ktory je povedzme ucebnicovi priklad urciteho archetipu osobnosti.
Trocki je len urcita postava s Pribehu Ruskej historie, ktora bola pouzita ako ucebnicovi priklad pre vytvorenie obrazu a jeho asociacie s nejakim pojmom a pre lepsie zapametanie sa pouzilo aj dane meno, akp pojem.

Skutocne nevidim dovod, preco .... No povedzme som tym skor myslel preco ten termin niekomu nejakym sposobom vnucovat.

No vyjadril som sa trosku inac.
Pisal som nevidim dovod preco ten termin pouzivat, ale potom som pisal ci skor naznacil, ze nevidim ani dovod preco ho nepouzit.

Skutocne nevidim dovod preco ten dovod pouzivat pri komunikacii napriklad s francuzskym ci irskym krestanom, ktorem musim pracne vysvetlovat co tym myslim, alebo ho pdkazat na tlste knihy skor ako za mnou s niecim pride.

Alebo mu to mozem povedat sposobom, ktoremu rozumie na priklade s jeho vlastneho zivota rovnako, ako je pojem trocki visvetleny na priklade zo zivota Ruskeho naroda.

Avsak, ked pridem sem, tak by som sa mal aj trosku prisposobit a pouzit urcite pojmi. Ak teda sa tu pouziva takito pojem a chcem byt v obraze, tak si musim nejak zystit co sa pod nim skryva alebo to vyrozumiet s kontextu.

Coi potom brani... Preco zen pojem nepouzit tam kde mu rozumeju?

Ked sa aj ja trosku prisposobym a sklonim pred druhym skor sa skloni i on a najdeme spolocnu rec.

Jednanie s pozicie elity. Pouzivaj moje pojmi a potom sa budeme bavit... Jako to co a preco sa nenaucis ty tie moje? ... Brrr kamarat, tak toto nie.
Chapete o com je taky vstsh? Ja ta budem neustale fackovat a hovorit ti ze nic nechapes ze musis citat a konat podla toho co som ti napisal a este mi za to bozkavaj nohy pretoze ja som elita a ja nic nemusim. Natoz sa niekomu prisposobit, ked vsetko viem najlepsie, nech sa ucia odo mna.

Tomu ke proste koniec.
To vedie k revolte. To sa obrati proti samotnemu elitarovi. Tak ci onak. Sa pozrime na elitu usa. To je dobry priklad o ktorom hovori aj pan Pjakin.

Preto to tak robim s tymi pojmi.
Ak cakam poklonu tak ca tiez poklonim.
No lto sa sklono prirodzene bez toho, ten ziadnz poklonu necaka, pretoze je pokorny a nesklana sa pred pripadnym oponentom, ale pred sebou samim. To ale neznamena ze teraz budem niekomu sluzit.

Viete taky kralov radca. On ma v podstate "strukturnu" funkciu, ale riadi bez strukturne.

Strukturne je (pysny) kral nad nim a radca mu "sluzi" musi sa sklanat. No na bezstrukturnej urovni bude sluzit kral svojmu radcovi, ak bude radca chytrejsi.
V konecnom dosledku sa ten skloneny radca dokaze zbavit svojho krala niekolkymi chytrimi radami ktire dostanu jeho panstvo do problemov. A na koho potom padne vina? Na krala predsa. A moze si za to sam.

Opet priklad statnej elity. Kam ich dohnala pycha?
A aka je pozicia Ruska? Pokorna.

Mizno keby sa najprv rozpadli USA a SSSR by to ustal, tak by to dnes bolo naopak. Ale neni.

Pokora je vsak tak ci tak dolezita sucast jednania.

Tolko k pojmom. Snad to bude prijatelne a dostatocne objasnene.
:) Ď

Přidat nový příspěvek