Re: PPK

Alfei | 03.09.2017

bez toho ze by som hodnotil toho pana ci koho.

Je to pekne povedane. skutocne je vzdy lepsie pokial clovek o sebe nema prehnane mienenie. No ani nizke mienenie nieje moc dobre. Rovnavaha je vzdy dolezita.

A co sa tyka Mudrosti tak ta je okrem ineho dle miho aj v trpezlivosti ci o tom, ze clovek ma zdrave sebavedomie. Je si vedomi svojich znalosti. No zaroven aj toho, ze vlastne nic nevie.

Kto si o sebe mysli ze niecomu chape, ci vsetko vie. Ten straca motivaciu posuvat sa dopredu. Pretoze na co sa ucit a pocuvat nazory druhych, ked uz vsetko viem.? Peto je dobre byt si vedomi svojejich znalosti a zaroven zostat pristupny novym poznatkom.

Cesta poznania je nekonecna. Moje cesta spociva okrem ineho aj v uvedomovani si svojich vlastnych chyb a omylov ci nedostatkov, aby som sa stal prikladom. Taky je moj plan pomoci sebe i okoliu. taka je moja koncepcia. :) je to blaho pre dusu.

Donedavna som sa snazil menit ostatnych. No teraz menim hlavne sam seba a tak menim svet. zbavit sa starych stereotypov sa vsak nieje lahke zbavyt a tak to chce nejaky cas, volu a vnutornu silu, ktoru kazdy nepochybne ma. Len ju musi objavit vo svojom vnutri.

Jeden clovek nemoze zmenit svet. Ale moze zmenit seba
:)

Přidat nový příspěvek