Re: Re: Re: Re: Expanzivní logika a hodné impérium

Hox | 02.09.2017

Ad "leninova závěť", přesněji Dopis sjezdu. V tomto dopise Lenin ve skutečnosti Stalina doporučil jako svého nástupce:

„Stalin je příliš hrubý, a tento nedostatek, naprosto přípustný v našem prostředí a při diskusi mezi námi, komunisty, se stává nepřípustný ve funkci generálního tajemníka. Proto navrhuji soudruhům promyslet způsob přemístění s.Stalina z této funkce a jmenovat do ní jiného člověka, který by se ve všech ohledech odlišoval od s.Stalina jen jedním – byl by trpělivější, loajálnější, zdvořilejší a vnímavější k soudruhům, méně těkavý atd. Tato okolnost se může zdát maličkostí, ale myslím, že z úhlu pohledu předcházení rozkolu a z úhlu pohledu napsaného mnou výše o vzájemných vztazích Stalina a Trockého, to není maličkost, nebo je to taková maličkost, která může mít rozhodující vliv.“

Co tedy ve skutečnosti napsal Lenin? Že ideální kandidát na nástupce Lenina je Stalin - "člověk ve všech ohledech jako Stalin, jen s uhlazenějším chováním". Tvrdit na základě tohoto dopisu Lenina, že varoval před Stalinem, může jen liberast.

A naopak, před Trockým Lenin varoval:

"On osobně je nejschopnější člověk v nynějším ÚV, ale přesmíru samolibý a přesmíru zaměřený na čistě administrativní stránku záležitostí."

Lenin Trockého otevřeně označil za byrokrata, což tehdy bylo skoro totéž, jako ho označit za třídního nepřítele.

ad 2. ne, to je výmysl. Viz Žukov a jeho výzkum v archivech.

3. viz text článku.

4. industrializace, zbrojení bylo pochopitelně také cílem, ale ne hlavním. Nezbrojit by byl zločin, protože o tom, že německo napadne, se vědělo od roku 1922-25.

ad 5. demagogie. Kdo kromě německa byl připraven na útočnou válku? SSSR potřeboval cokoliv, kromě války. Hlavně klid na vlastní rozvoj, stejně jako Rusko dnes.

6. irelevantní

7. dej odkaz, kde. cituj.

8. tahle debilní otázka má jaký smysl?

9. Rusko vstoupilo do Polska až tehdy, kdy už Polsko neexistovalo, a jen si vrátilo území s ruským obyvatelstvem, které polsko ukradlo během obč. války 1918-1922.
Polsko, než ho Hitler napadl, plánovalo zaútočit na SSSR spolu s Německem.

Přidat nový příspěvek