Re: Re: Re: Re: Zdravím. Podľa seba súdim teba?

Alfei | 03.09.2017

Co sa tyka krysta a podobenstiev. Dosiel tak daleko, ze ho pozna cely svet.
A co ma cirkev spolocne s krystom. Respektive ktora cirkev ?

Dalej k tomu ako je mozne jednoducho a par vetami...

Par jednoduchych viet povedanych spravnym sposobom a vhodnu dobu, dokaze zmenit cely svet. Dokaz? Krystus.

Samozrejme, ked nieco chceme rozobrat do podrobna, tak sa ta jednoduchost v istom zmysle straca no stale tam moze byt pritomna.

Rozoberanie do podrobna niecoho - cohokolvek mozme prirovnat k stromu. (uz ked som s tymto obrazom stromu zacal pracovat).

Strom, ked rastie, tak sa neustale rozvetvuje. Kazda vetva ma iny smer. (Teda zameranie). A tak je to aj snami ludmi a nasimi myslienkami (ideami) ideologiami v roznych podobach, ktore sa dalej rozvetvuju.
No zaklad je len jeden. Mnohe vychodne nabozenstva su v podstate len vetvy s roznym zameranim ci nejakou specifikaciou. Jedna sa len o iny pohlad. Preto dochadza k nezhodam, ktore su zo strany GP sikovne vyuzivane proti ludstvu.
Sami si za to mozme.

Poznamka. GP chapem aj abstraktne a to rozne. Ale aj scela konkretne coby k ludstvu nepriatelske mimozske povedzme bytosti, ktore v minulosti dokazali vytlacit sili svetla s tohoto sveta a to pomocou lsti a klamu. Sami ludia im to svojou nevedomostou umoznili. Obsadili nas svet a uvrhli ludstvo do temnoty (nevedomia) co bol dlhy proces, ktory dosiahol svoj vrchol iba nedavno. ... Takze temne sili dosiahli uspech Navedenim ludstva na cestu poznania zla. Co boh dovolil, aby ludia mohli porovnat dobro a zlo. Casi svetla a casi tmi a ucinit tak informovanu volbu. Pretoze nam dal slobodnu volu a mi sami sme sa rozhodli.
Doslo tak k prichodu ludstvu nepriateskych temnych sil v podobe mimozemskych bytosti, ktore nas zviedli a teraz nas presviedcaju o tom ze neexistuju ci pri najmensom s nimi ludstvo este neprislo do kontaktu.
Sme tak v zotroceni nepriatelskej mimozemskej rasy. Respektive viacericj rás ci kolektivov a roznych temych entit.
Svetlo sa vsak nevzdalo, ale ustupilo. Pretoze svetlo respektuje hranice tmy a slobodnu volu ludi. Preto nas nam naklonene mimozemske rasy ci entiti neustale vsemozne pomahaju aj ked to nevidime.
Jednym s vyznamnych medznikov v plane na zachranu ludstva bol aj prichod Krysta, ktory spravil GP velky skrt cez rozpocet. A nech sa GP snazil ako chcel, tak sa mu podarilo rozsirit Krystovo ucenie do celeho sveta.
Aj ked to robili po svojom.

Kluce k svojmu oslobodeniu mame vo svojich rukach. Vsetko potrebne nam je poskytnute. A temny uz nemozu ludom branit v poznani, pretoze svetlo uz vychadza. Ako vzdy na vychode. :) ked vyde slnk, tma sama odyde. Netreba ju vyhanat.

Přidat nový příspěvek