Re: Re: Re: Re: Zdravím. Podľa seba súdim teba?

Alfei | 02.09.2017

Chapem vasu narazku ohladne pravdy a vas pohlad chapem a suhlasim uplne vo vsetkom. Pekne napisane.

Odpoviem od konca.
Nechcem urazit, ale vlastne som sa povodne konkretne vas nepytal na nic. Polozil som konkretnu otazku, konkretne tomu, kto mi vie odpovedat. zatial som nedostal tu odpoved. (Nevadi. Aj ticho je odpoved).

Co sa tyka vasich osobnych nazorov, tak si ich rad vypocujem ci precitam. Uz som si ich par pozrel. (Vsetko by bolo na dlho)
Co sa tyka pohladu DVTR a KSB, tak skutocne som sa v tomto konkretnom pripade zaujimal o pohlad samotnej KSB na dany symbol. Co o nom hovori samotna KSB. Ak o tom vobec hovori.? Pretoze som sa k tomu este nedostal. Neviem, tak sa pytam kto vie?
Pana Pjakina sledujem uz asi 2 roky no k samotnej KSB som sa dostal iba nedavno. A to tu na leva-net. Je super, ze je to tu vsetko volne dostupne a admin reaguje na ziadosti o potrebne formaty. Aspon si to hnet mozem stiahnut a citat.
No zatial skor zoznamujem s KSB a jej povedzme plodmi. Tak, ze napr. sledujem diskusie, spravy zo zapadu aj z vychodu a porovnavam ich.
Citam rozne clanky aj tu na leva net a tak podobne... Rozne knihy a pracujem zo zvieratami ci rad chodim do prirody "relaxovat".
pretoze aj to je sucast zivota a tak aj KSB. Obcas treba aj vypnut ci sa len pozastavit a premyslat nad doterajskom a vstrebanymi informaciami. Nema zmysel za jeden den *prelistovat* celu knihu. A vsetky knihy aj tak neprecitam.
Takze k niecomu som sa este nedostal.
samotnu DVTR som zacal citat no nebol to moj sudok vina. Vela neznamich pojmov a tak. No nic menej s toho co som pracne vyrozumel sa zda, ze niecomu s toho chapem, ale mam len iny pojmovi aparat a sposob myslenia. Preto som samotnu DVTR skoro vobec necital, pretoze to pre mna bol skor dovod k frustracii nez k radosti s poznania co mi vsak prinasaju ine knihy a prace, alebo naprikla aj sledovanie pana pjakina, ci clanky aj na tejto stranke. No sledujem (zbezne) aj ine povedzme smery.
Tolko k otazke.

Som vdacny za vas nazor a suhlasim vo vsetkom co ste napisal v tejto konverzacii.
No zda sa mi, ze som nebol pochopeny spravne.
Pretoze na "istej" urovni (chapania) a v istom zmysle je to tak, ze vlastne nieje mozne konať proti Božiemu zámeru. Na to proste nikto nedorastol. (s bohom nevyjebes) :)
Jedna sa o najvyssiu uroven (dimenziu, ktora, ale neni dimenzia/uroven)
je to proste Všedržitelnosť (neobmedzenosť = sloboda)

Avšak je pravda. Je mozne konat proti boziemu zameru. V tom zmysle, ze mi vsetci coby Bozie stvorenia, ... pretoze vsetko vo vesmire je bozim stvorenim, tak v tomto zmysle sme aj mi skutocne Bohmi - Presnejsie sme jeho samostatnou castou. Takze konat proti boziemu zameru znamena podla mojho chapania konat sam proti sebe no nie proti Stvoritelovi/Všedrzitelovi. V kolektive v ktorom takto kona vecsina jedincov to skutocne vedie k brzdeniu az zastaveniu jej rozvoja. Pripadne vedie k jej kolapsu a nejakej katastrofe, ktora vrati takyto kolektiv minimalne o desiatky az stovky rokov naspet ci v krajnom pripade dôjde k jeho uplnemu (samo)zniceniu. Ale iba na tomto svete - na tejto Hmotnej urovni vesmiru.
Na vyssej ako 3d dimenzii to nieje mozne. Tam nieje mozne zomriet ci byt zniceny.

(Pozn. Kolektiv je aj ako egregor. Egregor je cosi v akejsi noosfere na co sa "napajaju" niektory ludia. Teda napriklad budhuzmus ma svoj egregor a ja mam svoj egregor a ked sa zaujmam o hinduizmus, tak sa moj egregor napoji na kolektivne biopole (egregor) hinduizmu. Teda podla definicie ktoru mam s KSB, resp od jej citatela to okrem ineho aj nejak takto chapem. Potom je uz len otazka ci sa stavam sucastou toho egregoru, alebo si udrzim svoju palicu a s tohto egregoru budem cerpat informacie (energiu) miesto toho, aby ma to zomlelo a cerpalo energiu odo mna.

Ale teraz Dalej k vysvetleniu mojho chapania.

"Boh" ma viac urovni, zmyslov, vyznamov ci prejavov
Ak je boh vsetko (vsedrzotel) tak moze byt povedzme Zdroj akejsi energie, ktora je vsade a vo vsetkom a ma nekonecne mnozstvo prejavov. Ale clovek ako vieme bol stvoreny na bozi obraz a teda sa nejak odlisuje od zbytku stvorenia (v ramci tejto planety urcite). Okrem ineho to chapem v tom zmysle, ze sa niecim odlisujeme od ostatneho stvorenia tu na zemi (kamen, rastlina, hmyz, ryba, vtak, zviera) . Napriklad Rozumom a Volou. Co podla mojho chapania znamena aj Vedomie. Boh tak moze byt aj, teda je Vedomim a clovek coby bytost stvorena na Bozi (vedomi) obraz je vlastne Boh (vedomie). Vedomie ovladajuce tok svojej energie, ktora je od Boha a prejavuje sa aj v Hmote (v nasom zmyslovom svete tu na zemi) Takze Vedomie moze svoju energiu zhmotnit kedy chce a ked nechce, tak sa nezhmotni. Takze sa moze Narodit ci inkarnovat na zem. Teda zhmotnit sa. Ak je vedomie prilis pohltene do hmoty a jej prejavov, tak nevnima svoju skutocnu bozku podstatu a stava sa nevedomim "zvieratkom", ktore sa stara len o svoju ruju a svoj zaludok. Je ako psik, ktory rozumie len fyzickej sile, ktora je v zvieracom svete znakom aj mentalnej sily no u cloveka je znakom nezrelosti a slabosti. Taky clovek iba musi dozriet.
Pretoze Vedomie nieje samozrejmost, ale schopnost, ktoru je mozne zyskat.
A to tak, ze klesneme az na same dno a stratime vsetko co sme mali, aby sme si to mohli uvedomit co sme vlastne mali. Jedna sa teda o nie clekom idealnu cestu smerom k Bohu. (Do koryta bozieho zameru).
Ta cesta je vsak nevyhnutna, pretoze taky je bozi zamer. Ze kazdy skor ci neskor "pochopi Boha". A kto nechce ten nemusi. Má čas.

Mi ludia sme ako plody na strome, ktory nazyvame rozne. Mi ho pozname pod menom Boh a iny pod menom Alah. A na tomto strome postupne rastieme a dozrievame. Kazdy vo svoj vlastny cas a na svojom vlastnom, jedinecnom mieste, ktore je skrze tento strom spojene s ostatnymi plodmi. No strom je zaroven aj to co plody oddeluje. Tak im dava ich jedinečnosť.

Přidat nový příspěvek