Zdravím. Zaujmam sa o symboliku

Alfei | 31.08.2017

Mám dotaz ohladne symbolu pod titulkom

Ak mi možete poradiť ako je v KSB definovaná Informácia, miera a matéria.
ešte som sa k tomu nedostal.

""S iných zdrojov už viem že symbol Prevráteného trojuhoľníka sa v minulosti (aj tisícky rokov dozadu min. od atlantídy) - a čo je zaujímavé je že po celom svete - sa tento symbol (prevrátený trojhuľník) používal ako symbol Ženstva a Trojuhoľník smerom nahor sa používal ako symbol Mužstva.
V roznych podobách ich možme nájsť zakomponované v obrazoch ("jaskynných malbách a pod.") po celom svete.
Symbol Prekrytých trojuhoľníkov poznáme aj ako "dávidova hviezda. - Takže naši predkovia tento symbol poznali a používali ho v roznych podobách. Vedeli ako symboly okrem iného posobia na podvedomie cloveka, ktorý si ich silu neuvedomuje, teda ju nepozná.

V kontexte, ak je Symbol trojuhoľníka ženstva (jemnej energie/duchovna) zvýraznený a prekrýva symbol mužstva (hrubej energie/hmoty), tak to, dá sa povedať značí harmonickú jednotu medzi Duchom a Telom, pri čom Duch (éter) prevláda nad Hmotou.
(Ježíš Krystus: (časti s kontextu s Biblie): ...musíte zomrieť, aby ste sa mohli znovu narodiť....Ako to?... čo je z Tela je Telo. čo je z Ducha je Duch... Duch je silný, ale telo je slabé... Preto sa nečudujte, ak vám vravím, že sa musíte zomrieť a narodiťsa s Ducha.

Poznámka: hovorí o Prevahe ducha nad telom (Energie nad Hmotou)

Niekde v Novom zákone (myslím že listy - neviem ktorý) je uvedené, že Muž a Žena sú jedno (Muž + žena = Človek) a je tam "akýsi popis", aký by mal byť podľa "Biblickej koncepcie" vsťah medzi mužom a ženou, aby to správne fungovalo.
Aj moderná veda vie že Človek má poniektoré orgány zdvojené, ale napríklad Srdce (Symbol lásky, alebo ženstva (srdce = obrátený trojuhoľník)), tak srdce je len jedno.
Mozgové hemysféry sú ale 2 Analytická a Emocionálna (mužská a ženská).
Takže sa dá povedať, "že v Novom zákone máme vlastne skrytý návod na fungovanie nášho mozgu a ako ho "správne" používat.""
čo je aj v symbole Dávidovej hviezdy pokiaľ je symbol ženstva (prevrátený troj.) zvýraznený. Teda Prevaha Ducha nad telom

Symbol prevráteného trojuholníka (kalich), aký je aj v KSB má teda posobiť na ženskú/emocionálnu časť. A kedže sa jedná Aj o symbol duchovna, tak v človeku, ktorý si to neuvedomuje vyvoláva podvedomí Pocit Duchovna.

Zaujímavé je aj jeho rozdelenie a jeho sposob. Tak isto sú zaujímavé aj použite farby pokiaľ poznáte ich psychologycký či Duchovný váznam a uvedomujete si ich posobenie na Človeka.
Mňa však zaujíma skor vyuzitie týchto farieb zo strany GP čo naznačoval (spomínal) aj pán Pjakin.

Za upozornenie stojí fakt použitia Bielej, Modrej a Červenej farby čo, ako každý vie sú farby Ruskej vlajky.
zaujímaví je aj "mikrosymbol" v strede. Tri trojuholníky smerujúce do stredu, čo sa v súčasnosti používa ako symbol radioaktivity. v trojuhlinku, ako výstraha. -žeby vyrovanie pred skrytým nebezpečenstvom?

Preto ma zaujíma tá definícia Informácia, Miera a matéria.
Tieto slová, ktoré neznejú moc duchovne, ale skor materialysticky (Mužsky/analyticky) a keďže im rozumieme tak posobia na naše vedomie sú umiestné v Symbole Duchovna (ženstva), ktorý posobý na podvedomie, tak že vyvolá pocit Duchovnosti. - to je zaujímavé.

Je niekde v KSB vysvetlený význam toho symbolu a prečo bol použitý práve takýmto sposobom?

Ps: tu definiciu prosim: Informácia, miera, matéria
Ď





Přidat nový příspěvek