Re: Re: Re: Sudety - Lin

Lin | 30.08.2017

Wolfe - tak ještě naposledy.
Přestože jsi vstoupil do diskuse s konfrontačním tónem, musím se omluvit za údajné "podsouvání" o "ukradeném sudetském majetku".
Pravda - o tom jsi nic nepsal. To jsem vložila sama - pro zhuštěnost informace - protože to se v současnosti hojně podává jako "argument".
Omlouvám se i přesto, že ty sám jsi mi podsunul cosi o tvrzení o "hromadném volení NSDAP", což jsem zase nepsala já - protože kdybych psala, napsala bych, že sudeťáci hromadně volili SDP. Takže - pokud se cítíš dotčený nějakým podsouváním, jsme si kvit.
A k dalšímu mému "manipulování a nedostatku faktů":
Nevycházím z netu - to bych přidávala i odkazy. A jelikož je nepřidávám, znamená to, že čerpám ze zdrojů, které na netu těžko najdeš. Jedná se hlavně o dobové úřední archivní záznamy a také místní kroniky. A také z vyprávění očitých svědků těch událostí - protože v pohraničí už nějaký ten pátek žiju.
Muži byli a zrovna v tzv. Sudetech docela dost. Možná ti uniklo, že zde byla v době války soustředěna dost významná odvětví válečného průmyslu. Žilo tu i dost pohlavárů SS. Bylo tu mnoho statků se zemědělskou výrobou. A v neposlední řadě také dost koncentráků, o kterých se dneska už skoro vůbec nic neví. Jen v naší oblasti jich byla skoro desítka, jinak se jejich počet na našem území (a převážně v tzv. Sudetech) odhaduje na padesát.
A vězni, kteří jimi prošli a přežili, shodně uvádějí, že práce u sudetských statkářů (kteří je využívali hůře, než otroky - až do smrti vyčerpáním) byla jedna z nejhorších. Předčila je jen "práce" v lomech, kde museli pracovat po kolena ve vodě a to za každého počasí.
No... a pro ukázku záznam o transportech z jednoho sběrného tábora, který byl v naší oblasti:
28.4.46 celkem 1200 osob, z toho 328 mužů, 568 žen, 304 dětí
14.5.46 celkem 1200 osob, z toho 365 mužů, 668 žen, 167 dětí
28.5.46 celkem 1200 osob, z toho 278 mužů, 591 žen, 331 dětí
23.6.46 celkem 1224 osob, z toho 305 mužů, 635 žen, 284 dětí
.... a tyto poměry jsou skoro stejné u každého transportu...
A poslední transport 7.10.46
celkem 740 osob, z toho 241 mužů, 369 žen a 130 dětí.

Samozřejmě, že se nejednalo ani o válečné zajatce (ti byli oddělení a předávaní do zón mimo odsun) a ani o členy SS či jiné prokazatelné zločince. SS buď utekli sami - nebo byli popraveni. A zločinci si museli nejdříve odpykat trest a teprve pak je odsunuli.

Tím Přemyslem Otakarem se "oháním" a to právě z důvodů dnešních interpretací, že Němci tam byli "odjakživa" - prostě domorodci, kterým země historicky patřila.
A ano, byli tam jako pozvaní hosté. Na tom se nic nezmění ani po staletích. Takže neměli spravedlnost na své straně, když Čechy odtamtud vyháněli a později si tuto zemi i přivlastnili.

Nic z toho bych tu nevypisovala, pokud bych to nepokládala za nutné a pokud by o odsunu "neštěkl pes". Píšu to hlavně proto, že ten "pes" štěká a dá se říci, že ho to stále nepřestává bavit.
A zatím ve stejném protektorátu nežiju, protože zatím mě nikdo nepopraví za to, co tu dneska píšu. Zatím - a právě pro to "zatím" se tu snažím dle svého nejlepšího přesvědčení předávat, co vím.
Možná to někomu k něčemu bude, aby se to "zatím" nezměnilo v to, co píšeš a co by sis možná i přál (= podmínky skutečného fašistického protektorátu).

Přidat nový příspěvek