Re: Re: Re: Re: reakce

Tony Clifton | 27.08.2017

Až dodnes se prý na sklonech současných Rusů k alkoholismu podepisuje vláda krutého mongolského dobyvatele Čingischána (asi 1161 - 1227), jehož vojska plenila celé národy a svým semenem plnila lůna žen zdecimovaných protivníků, včetně ruských.

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=24283&sId=&mId=

Čingischán za svůj život dokázal vytvořit největší říši v dějinách světa, sahala od Číny, až k hranicím českých zemí
http://tn.nova.cz/clanek/magazin/historie/lide/kralem-milencu-byl-cingischan-po-svete-dnes-chodi-16-milionu-jeho-potomku.html

Mongolové vpadli do Kyjevské Rusi ve 13. století a zničili mnoho měst včetně Rjazaně, Kolomny, Moskvy, Vladimiru a Kyjeva. Šlo o část mongolské invaze Evropy.

Tažení předznamenala bitva na řece Kalce v roce 1223, která vyústila v mongolské vítězství nad silami několika Ruských knížectví. Mongolové však ustoupili. Invaze do Ruska v plném rozsahu následovala v letech 1237 až 1240 pod vedením Bátúa. Byla ukončena nástupnickým procesem po smrti chána Ögedeje. Většina ruských knížectví byla Mongoly podrobena a stala se součástí Zlaté Hordy. Některá byla v područí až do roku 1480.

Invaze usnadněná začátkem rozpadu Kyjevské Rusi ve 13. století měla nedozírné následky na dějiny východní Evropy, včetně rozdělení východních slovanů na tří národy a území, novodobé Rusko, Ukrajinu a Bělorusko a na vzestup Moskevského knížectví.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Mongolská_invaze_do_Ruska

Přidat nový příspěvek