Re: Re: něco na tom bude

Tomi | 25.08.2017

> Myslím si, že na odbourání stresu je meditace lepší než chlast nebo marjána.

Stres, ako každý následok, má svoje príčiny.
Systematické odstraňovanie následkov v skutočnosti nerieši problémy (max. z krátkodobého hľadiska).

Aka kolvek forma Meditacie je sposob hladania a riesenia zdroja problemov. - nie povrchnych prejavov.
Napriklad pri meditacii napriklad pomocou autosugescii je mozne navodit zmenene stavy vedomia ci tranzu a "ponorit sa" aj do minulosti, ako napr. pri hypnoze navodenej sugesciou druhou osobou. Pri com je mozne zajst hlboko do podvedomia (aj pamete). Naprikal ist do dectva a najst pricinu mnohych podvedomich problemov v potlacenych spomienkach cize udalosti/ zazitkov, ktore vedomie nedokazalo spracovat. (je mozne tak napr. aj liecit alergie ci ine). s citlivimi cize "cistymi" - co ja zatial niesom - subjektmi je mozne okrem ineho navodit stav vytelesnenia a naucit rozne zaujmave veci. Aj v Rusku sa na tom hodne pracovalo. Usaci taky neboli pozadu v tychto veciach, ked napriklad vo vietname pouzivali prutiky na hladanie podzemnych tunelov a pod. Odporucam Petra Chobota ako zdroj niektorych tychto info. su ale aj ine zdroje ... Kafka atd... ( k doverihodnosti sa nevyjadrujem)

Stres ma mnoho pricin a prejavov. jednym s nich moze byt to ze Clovek ma tendenciu si planovat dopredu ci idealizovat si cokolvek. a ked sa to potom nedari a predstavi sa nenaplnaju ma tendeciu podliehat stresu a frustracii. Tym sa aj spustaju biochem. procesy v tele - dochadza k hromadeniu energie a ta sa nejak musi uvolnit. Je to ako tlakovy hrniec. je to jedna s nechdzem povedat pricin v pravom zmysle, ale je to jedna s pricim aj alkoholizmu a nasledneho napriklad "vandalizmu" cize uvolneniu tej energie atd...

tento poznatok nam dava nastroj na obranu pred tymto druhom stresu.
;-)

Přidat nový příspěvek