Re: něco na tom bude

Tomi | 24.08.2017

Ahoj Donald.

o tomto by som sa stebou mohol bavit ... pri najmensom do nekonecna.
ked som prestal s pervitinom - to si nikto ani nevsimol.
s alkoholom, .... no tam som tak uplne nesekol. nerad pijem. ako hovoris aj ty - ten stav mi proste vadi. Ked som niekde, kde sa pije a odmietnem, tak niekedy nastava problem. Hlavne (niektory) ludia, najme ktory boli zvyknuty mi nalievat a ja som obracal jeden za druhym ako keby mi platili, ... tak ty su s toho najviac mimo a skusaju si ma doberat tym napriklad ze uz niesom "chlap" atd... skusaju to a potom to vzdaju. a zda sa ze pre nich prestanem byt "Clovek". aj mi to povedia. niektorych to potom aj zamrzi a pridu za mnou a zacnu sa o tom normalne bavit. Ja sa na nich nehnevam, pretoze sam som nataral a spravil kopu hovadin a obzvlast opity. Tak si o tom vzdy fajne otvorene pokecam, co je nesmierne obohacujuce pre obe strany. ja vacsinou popisujem svoju cestu a davam nejake rady a typi, kt mi zrovna pridu na rozum a ty druhy sa skor vykecaju v zmysle, ze sa zveria a pohovoria si o svojich problemoch co je samo o sebe velmy prospesne pre nas ludi. Mam na mysli byt vypocuty - ved vsetci trpime, ked nemozme o prirodzenych veciach normalne hovorit bez nejakeho zosmiesnovania, alebo niecoho horsieho.

no niekedy si predsa toho panaka dam snimi a zacne zaujmava debata - no vsimam si ze v tomto stave i ked sa daju dosiahnut aj urcite pozitivne vysledky - no ostava to "len" v podvedomi, bo to vacsinou pozabudaju. (Ja mam tu smolu, ze si vzdy vsetko pametam, ci mam len minimalne vypadky). Ale ked som znovu snimi ked maju/mame par poldeci v sebe, tak sa k tomu vracaju, co ma fascinuje, ale tie vysledky su takto dost biedne. No ked uvazim v kde, s kym a za akych podmienok pracujem, tak su to obrovske skoky. Nic menej nieje to ako pri vedomej (triezvej) cinnosti. Chyba tomu to uvedomenie i ked aj tato cesto moze postupne pmoct k tomu uvedomeniu resp. prevzatiu vedomej kontroli nad tymito zalezitostami (zivotom) a zbavit sa tychto zavistlosti.
No v "podnapitom" stave sa takpovediac odpajame od svetla. Da sa povedat, ze tym rozbijame svoju prirodzenu energetycku barieru (ochranu) a tak umoznujeme temnym silam, aby nad nami prevzali kontrolu. V praxi mame tendenciu v tomto stave uvolnovat potlacene (negativne) emocie, ktore sme inak zo seba nevedeli dostat normalnym sposobom, preto je propblem vo vykonavani "duchovnej" praxe v tomto stave, kedze nemam obranu a odolavanie negatyvnym vplivom je ciste iba na mne a mojom oslabenom vedomi, tkaze dochadza k problemom ... no iste pozitivne tendecie tam su. niekedy pri takejto cinnosti zabranim tym "vybuchom", pretoze to pomozem spracovat inym sposobom, no inokedy to naopak vyvolam, pretoze v tomto stave je problem s balancom a lahko slapnem kde nemam. ... no co stava sa. stajne by k tomu doslo aj bezo mna :D takto ten poziar mozem hnet hasit (alebo rozduchat) :)

Marianka ma stale drzi, ale inokedy som v robote cakal len na to az pridem domov, zvarim si zo 2 vodne a budem mimo a teraz nie. a ked na to aj pride, tak rozmyslam ci to vobec chcem a ci mi to stoji za to a pak si stajne dam :D. no uz prichadzaju momenty a su stale castejsie, ked si poviem nie a odlozim to. Idem do prirody zo psami a zystujem, ze takto je to ovela lepsie ako tam ist zhuleny. Ze takto to ovela lepsie vnimam a som stastnejsi. Vobec ze som stastny aj bez toho a ze s tym (drogami) vlastne stastny niesom. potom neskor si sice stejne dam, ale uz to ze som si nedal hnet je uspech vzhladom k predoslemu stavu.

a terza k inemu sudku... :
Tak napriklad: od kedy som prestal jest maso, tak ... no ludia sa na mna pozeraju rozne. Niektory to nijak nariesia. Niektory su tym tak nejak fascinovany - ze preco?...ako?... tak zrazu?, co ma k tomu viedlo a tak... tieto sytuacie riesim rozne. no su ozaj ludia ktory sa na mna pozeraju ako na magora. Niektory, ktory su presvedceny o tom, ze konzumacia masa je nutnost k prezitiu. Ze niektore latky clovek zyska len s masa atd. zrovna ty na mna pozeraju ako na nejakeho masoveho vravha - ako na nieco neludske, len preto ze nejem maso, bo sa podla nich zabijam. tak ked zabujam sam seba, tak preco su s toho uplne nepricetny a za kazdu cenu na mna koli tomu utocia... nechapem - pri tom su to oni sami ktory su neludsky, ked uvazim odkial a ako sa to maso dostane na tanier. Ake nasledky s toho plynu aj pre samotnych konzumentov takehoto masa, tak skutocnymi psychopatmi sa mi zdaju byt skor oni.
Ale oni tak vnimaju mna. Ja ich tak nevnimam. Sam som podliehal a do urcitej miery stale podlieham vplivom okolia/prostredia (napr. kultury). Sam som bol od mala nauceny konzumovat maso. I ked ako pre dedincana, ktory vyrastal v casoch, ked ludia ... aspon u nas mali iny vztah k zvieratam. napriklad sa nejedli mlade kurance. Zabila sa az stara sliepka. skratka sme mali domace maso z doma dochovanych zvierat. lenze to bolo uplne ine. to co sa dnes dostane na tanier s obchodu to neni maso ... a zelenina neni skutocna zelenina, ale toxinmi nasiaknuta napodobenina.
takze to maso som tiez konzumoval a tiez som bol vystaveny tomu vplivu, ze maso je nutnost a podobne blbosti. Preto tych ludi dost dobre chapem.
Preto velmi rad kazdemu podla neho vysvetlim rozne aspekty a priciny toho, co ma k tomu viedlo. ake mam o danej problematike informacie atd. skratka nikde to nepropagujem a nikomu to nevnucujem. Ludia si to vsimnu a kto chce sam sa spyta a dost casto su pri tom aj iny ludia, ktory sa bavia o svojom a ked so mnou niekto zacne riesit toto normalnym sposobom a mozme rozvinut normalny dialog, tak aj ostatny pritomny nechaju to svoje a pocuvaju. a s odstupom casu zystujem, ze niektory ludia si s toho vela zobrali a zacali na tychto vecia pracovat a v niecom ma aj predbehli - co je super, pretoze zase aj ja sa mozem nieco naucit. rozsirit si obzory atd.

Takze na zaver musim konstatovat toto.
Nielenze mi nevadi, ked ma niektory ludia maju za neviem ake hovado, bestiu, fanatyka, blazna, fetaka, psychopata atd... Ale prave naopak ma to velmi tesi.
Pretoze nikto normalny si o nikom nic take skutocne nemysli aj ked to tak obcas nejakym sposobom povie a prave ten sposob napoveda o tom kto a ako to mysli. Ale ty ktory to tak realne vnimaju a hovroia... - prave oni su skutocnymi _____ no a od nich je to kompliment, pretoze to znamena, ze idem dobre. idem od nich a ich pana smerom k svetlu a ty ktory to vidia idu za mnou. :)
a kto neche... nech nejde. kto na mne vidi zlo nech nejde a nepocuva, ked nechce.


Přidat nový příspěvek