Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prežitok

Kammerer | 16.08.2017

uuuuf, skoro som to zobral osobne. Hoxi, fakt by som nečakal od filozofického harcovníka tvojho kalibru takúto "argumentáciu". Alebo čo to je. To predsa nemôžeš myslieť vážne. Ateisté jsou věřící jiným spusobem. A vypnutý televízor je rovnocenný filmový žáner. A byť abstinent (nepiť alkohol, lebo abstinovať sa dá aj v inom) je druh závislosti, rovnako ako na akejkoľvek droge, len trochu inak.
Ateismus NIE JE forma viery, aj keď je to pomerne typický výrok teistov na ich adresu. Pravdepodobne vychádza z toho, že teisti si život bez aspoň nejakej viery nedokážu vôbec predstaviť. Ale je to naozaj veľký omyl.
Práve preto, že dôkaz neexistencie nie je z princípu možný, je nekorektné požadovať ho od ateistov, aby sa obhájili. Práve naopak teisti prichádzajú s tvrdením a oni by ho mali dokázať.

Na tvrdenie, že ateismus je chyba intelektu ťažko niečo dodať. Možno to tak aj je. Je to pomerne obvyklé a pre uvažovanie mnohých prirodzené, že považujú ľudí, ktorý majú iný názor ako oni, alebo ako skupina, do ktorej patria, za blbcov. S tým už mi ostáva sa len zmieriť.

Přidat nový příspěvek