Re: Re: Re: Re: Re: Re: ???

Kammerer | 15.08.2017

Max. To je všetko o pravdepodobnosti. Ak by som otca osobne nikdy nestretol, s vyššou pravdepodobnosťou by som predpokladal, že moja predstava o ňom nemusí byť správna. To isté sa môže stať aj v prípade, že otca poznáš, môže sa ukázať, že ti v niečom celý život klamal a je to iný človek, ako si si myslel. Ale ak ho poznáš osobne, je to menej pravdepodobné, ako keď ho nepoznáš. A môže sa ukázať aj, že to nie je tvoj otec. Tvojim otcom môže byť niekto iný (vyššia pravdepodobnosť), alebo môžeš byť klon (nižšia), alebo môžeš pochádzať z ducha svätého (limitne sa blížiaca k nule).

Ak začneš reakcie a stavy svojho okolia (nielen ľudí okolo seba, ale všetkého) vyhodnocovať, ako cielený dialóg, ťažko určiť pravdepodobnosť, čí ide o dialóg s HNR, alebo niečo iné, alebo tvoju ilúziu. Takže to ani nie je dôkaz. Môže to byť predpoklad, hypotéza. A to, že získané skúsenosti sú reálne, s tým nesúvisí. Ich reálnosť vyplýva z toho, že ty si reálny a preto aj tvoje zmeny, nech sú zapríčinené čímkoľvek, sú reálne.

Přidat nový příspěvek