Re: Poďakovanie za diskusiu.

Lin | 14.08.2017

Každý může být přínosem - i ten, kdo je v tzv. "opozici" a nesouhlasí s určitým směrem, výkladem. Základem ale je upřímnost vstupů = ne za účelem škodit, ale dobrat se k cíli, který je nám všem stejný = lepší, pro člověka snesitelnější a člověka rozvíjející společnost.
Opozice je od toho, aby poukazovala na možné chyby a nástrahy na cestě ke společnému cíli, aby nacházela jiné, schůdnější a třeba i lepší. Když se ale ten cíl úplně různí, pak už to není opozice.

Diskuse je právě k tomu, aby se lidé mohli domluvit a vyjasnit si své postoje, náhledy, připomínky.
Když se tu před časem s KSB začínalo, mnoho lidí se zaleklo určitých pojmů, které byly záváděné. Včetně mě. Nerozuměla jsem jim skoro vůbec a ptala jsem se - proč je to tak složitě popsané, co se těmi pojmy myslí? Nejde to jednodušeji?
Dostala jsem odpověď, že právě kvůli tomu, že stejné "věci" lidé nazývají jinými slovy - nebo naopak - pod stejným slovem myslí lidé každý něco jiného - musí být pro začátek jakási shoda v pojmech = aby bylo jasné, co se tím myslí a minimalizovalo se nedorozumění. Tj. to, co popisuješ - že se dva hádají, přitom mluví o stejné věci stejně.
Ale to je začátek.
Některým lidem zde se už velmi dobře daří popsat určité děje nebo teze z KSB jednodušeji, "lidštěji" - což je moc dobře.
Třeba budeš takovým přínosem i ty.

Přidat nový příspěvek