Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka zní...

M.C: | 21.08.2017

Budovatelské nadšení by k pozvednutí Ruska ze zaostalé agrární země s negramotným obyvatelstvem (86%) na průmyslovou velmoc v průběhu 30 let nestačilo.
Ze začátku v tom tápali, protože takovou věc nikdo nikdy v praxi nerealizoval. Když to vzal do ruky Stalin, tápání přestalo.
Zapřísáhlý nepřítel socialismu a SSSR zvláště, pozdější spojenec z nezbytí a následně spouštěč železné opony W.Churchill jak známo zhodnotil Stalinovu éru slovy: ,,Stalin převzal Rusko s ruchadlem a předal ho s atomovou bombou."

K těm technologiím:
Zřejmě Sověti měli na ministra Crippse nějakou přesvědčovací páku, něco, o čem nechtěl aby se v Británii vědělo a mluvilo.
Sir Stanford Cripps byl totiž před válkou britským vyslancem v SSSR.
Mimo jiné se zapsal do dějin obrovskou indiskrecí, kdy vykecal do novin, že po několika měsících přemlouvání Stalin projevil ochotu zabývat se britskými návrhy na vstup do války s Německem jako spojenec Británie. Churchill už totiž nevěděl kudy kam a napsal Stalinovi dopis, kde ho zaobaleně žádal o pomoc proti Hitlerovi. Britové sice odvrátili bezprostřední hrozbu invaze, ale jinak byli hospodářsky na dně a vojensky v průseru, protože v Africe prohrávali, Němci je právě vyhnali z Řecka a Kréty a s Egyptem to nevypadalo moc dobře.
Tento šílený diplomatický lapsus vyděsil Hitlera natolik, že poslal Hesse do Británie, aby se zkusil s Brity dohodnout na příměří. Hitler totiž v té době připravoval útok na SSSR a věděl, že Stalin se připravuje taky. Bojovat na dvou frontách proti dvěma státům, které se moc nemusí je průšvih, ale bojovat v sevření mezi zeměmi, které spolupracují je katastrofa.
Proto se pokusil s Brity, kteří byli ve slabší pozici, uzavřít příměří aby se této pasti vyhnul - ale už to nešlo, už bylo mezi nimi moc mrtvých a Britové viděli, že se jim Hitler vymkl a bude lepší ho zničit. Následně TASS Crippsovo prořeknutí oficiálně dementoval, což bylo prakticky totéž, jako by jej potvrdil.
Rezun to popisuje v kapitole ,,O lživém sdělení agentury Havas", akorát Crippse nejmenuje.

Konstrukční řada vycházející z V-2 skončila v SSSR raketovým kompletem Elbrus, známým ve světě jako SCUD.
Koroljovova raketa R-7 už byla sovětská konstrukce.

Všechny civilizace jsou postaveny na lidských kostech.
Kostí, na kterých stála sláva a moc Britského impéria byla taky slušná hromada, o kostech Indiánů z celé Ameriky a afrických černochů ani nemluvě.
Když v roce 1942 vyjadřovali Angličané ministru exilové vlády Janu Masarykovi soustrast za vypálení Lidic, poděkoval a dodával: ,,V Indii by jste takových Lidic našli..."
To by bylo na delší rozbor.

Přidat nový příspěvek